Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaSužinok. Augink atsakingaiKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sužinok. Augink atsakingai
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Ukraina skundžia Rusiją Tarptautiniam Baudžiamajam Teismui

Ukraina Tarptautiniam Baudžiamajam Teismui Hagoje (TBT) pateikė ieškinį prieš kaimynę Rusiją. Rusijos Federacija turi būti patraukta atsakomybėn už „įvykdytus teroro aktus ir diskriminaciją per jos neteisėtą agresiją prieš Ukrainą“, – Kijeve pareiškė Užsienio reikalų ministerija. Rusija nuolat neigia savo dalyvavimą kruviname kare Rytų Ukrainoje, informuoja agentūra dpa.

Tiekdama ginklus ir teikdama kitokią pagalbą prorusiškiems separatistams Donbaso karo regione, Maskva nusižengė Jungtinių (JT) konvencijai prieš terorizmo finansavimą, pareiškė ministerija. Be to, ukrainiečiai ir Krymo totoriai 2014-aisiais Rusijos aneksuotame Krymo pusiasalyje esą yra diskriminuojami. „Mes daugiau kaip dvejus metus derybomis mėginome sureguliuoti ginčus, tačiau Rusija nenori nutraukti savo nusižengimų tarptautinei teisei“, – sakė užsienio reikalų ministras Pavelas Klimkinas.

Tačiau Kijevas, kaip ir Rusija, yra tik pasirašęs, tačiau iki šiol neratifikavęs Romos statuto dėl TBT jurisdikcijos pripažinimo. Tai reiškia, kad teismo sprendimai praktiškai negali būti įgyvendinami.

Rekomenduojami video