Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaSužinok. Augink atsakingaiKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sužinok. Augink atsakingai
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Traktoriai ne tik Lietuvoje: ūkininkai užtvindė Paryžių ir Berlyną

Traktoriai užlpūdo ne tik Lietuvą – dešimtys tūkstančių ūkininkų su traktoriais užtvindė Paryžiaus ir Berlyno gatves. Tik didžiųjų Europos ekonomikų žemdirbiai protestuota visai dėl kitų priežasčių.

Greitkeliu Paryžiaus link juda maždaug 1000 traktorių. Jų tikslas – pasiekti sostinės širdyje esančius Eliziejaus laukus ir Triumfo arką. Lietuvos ūkininkai į mūsų šalies gatves išriedėjo dėl planuojamų jiems didinti mokesčių, o štai prancūzai vardija kitas problemas – Prancūzijos ūkiams neva nepalankius tarptautinės prekybos susitarimus, griežtesnius įpareigojimus dėl pesticidų naudojimo ir reikalavimus labiau paisyti gyvūnų gerovės.

Ūkininkų sąjungos reikalauja susitikimo su prezidentu Emmanueliu Macronu. „Tai – visų ūkininkų šauksmas. Mūsų profesija nuvertinama ir mūsų vyriausybės, ir visos Europos politikų“, – sako ūkininkas Victor Rabier. Dar daugiau – net apie 10 tūkstančių – ūkininkų su 5000-iais traktorių vakar užblokavo Berlyno gatves. Jie rinkosi prie Brandenburgo vartų ir protestavo prieš naujas aplinkosaugos taisykles, kurios, pasak ūkininkų, kelia grėsmę jų pragyvenimo šaltiniui.

„Daugelio ūkininkų ateitis – pavojuje. Jauni ūkininkai – tokie kaip aš – bijo perimti tėvų ūkius. Mums labai svarbu žinoti, kokia ateitis laukia mūsų“, – kalbėjo ūkininkė Johanna Mandelkow. Kanclerės Angelos Merkel vyriausybė rugsėjį pritarė naujam žemės ūkio politikos paketui, kuriuo bus ribojamas trąšų naudojimas ūkiuose, o iki 2023 metų palaipsniui bus uždrausta naudoti prieštaringai vertinamą herbicidą glifosatą, kad būtų apsaugotos vabzdžių populiacijos.

Nors vis daugiau pasaulio šalių glifosatą įtraukia į vėžį sukeliančių medžiagų sąrašą, pasipiktinę ūkininkai sako, kad šiomis aplinkos apsaugos priemonėmis nueita per toli.

 

Justė Petkevičiūtė

Rekomenduojami video