Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaSužinok. Augink atsakingaiKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sužinok. Augink atsakingai
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Tiria D. Trumpo komandos narių kontaktus su Rusija

JAV Atstovų Rūmų žvalgybos komitetas nusprendė tirti informaciją, kad per prezidento Donaldo Trumpo rinkimų kampaniją jo komandos nariai galėjo kontaktuoti su Rusija. Tam pritarė ir demokratai, ir respublikonai.

D. Trumpo paskirtas generalinis prokuroras Jeffas Sessionsas rinkiminės D. Trumpo kampanijos metu pernai metais du kartus susitiko su Rusijos ambasadoriumi, patvirtino JAV vyriausybė, informuoja BBC.

Tuo metu senatoriaus pareigas ėjęs J. Sessionsas per sausį vykusį posėdį dėl kandidatūros į generalinio prokuroro postą savo ryšių su Rusija neatskleidė. Tačiau trečiadienį sakė niekada nesusitikęs su Rusijos pareigūnais aptarti rinkiminės kampanijos klausimų.

Sausį paklausus J. Sessionso, ką jis darytų, paaiškėjus, kad kuris nors D. Trumpo kampanijos narys palaikė ryšius su Rusija, generalinis prokuroras atsakė: „Man nėra žinoma apie tokią veiklą“.

Demokratų mažumos lyderė Nancy Pelosi apkaltino generalinį prokurorą melavimu duodant priesaiką ir reikalavo jį atsistatydinti. Kiti demokratai ragino nusišalinti nuo Federalinio tyrimų biuro (FTB) tyrimo dėl tariamo Rusijos kišimosi.

Žinios apie generalinio prokuroro kontaktus su Rusijos ambasadoriumi paaiškėjo Kongreso komitetui pritarus vykdyti tyrimą dėl tariamo Rusijos kišimosi į JAV prezidento rinkimus. Tyrimo metu bus kruopščiai nagrinėjami kontaktai tarp Rusijos ir D. Trumpo rinkiminės kampanijos narių.

Rusija ne kartą neigė kaltinimus kišimusi į JAV prezidento rinkimus. Tačiau JAV Teisingumo departamentas patvirtino apie J. Sessionso susitikimą su Rusijos ambasadoriumi Sergejumi Kisliaku.

 

Rekomenduojami video