Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaSužinok. Augink atsakingaiKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sužinok. Augink atsakingai
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Teroro aktas Britanijoje: ataka nusinešė 22 žmonių gyvybes

Sprogimas, nugriaudėjęs Mančesteryje vykusio koncerto pabaigoje, buvo savižudžio surengtas išpuolis. Tai pareiškė Mančesterio policijos vadas Ijanas Hopkinsas (Ian Hopkins). Ataka nusinešė 22 žmonių gyvybes, tarp jų - vaikų ir jaunuolių. Dar 59 asmenys buvo sužeisti. Pats sprogdintojas taip pat žuvo, praneša agentūros.

Policijos duomenimis, vyras prie kūno turėjo savadarbį sprogmenį ir detonavo jį prieš vidurnaktį koncertų salės prieigose, kai žiūrovai ėjo iš arenos. Čia koncertavo JAV atlikėja Ariana Grandė (Ariane Grande). Ar tai buvo vieno žmogaus išpuolis, ar su juo susijusi kokia nors grupuotė, kol kas nežinoma.

Sprogimas vėlų pirmadienio vakarą nugriaudėjo Mančesterio arenoje, kurioje telpa iki 21 000 lankytojų. Liudininkai pasakojo apie trenksmą po paskutinės A. Grandės dainos apie 22.30. val. vietos laiku.

Areną apsupo ginkluoti ir kaukėti policininkai. Atvyko ir sprogmenų specialistai. Buvo uždaryta netoliese esanti Mančesterio Viktorijos geležinkelio stotis.

Koncertų salėje po sprogimo, anot liudininkų, vyko dramatiškos scenos. „Trenksmas nuaidėjo per arenos fojė ir žmonės pradėjo bėgti“, - pasakojo vienas 17-metis, atėjęs į koncertą su dvejais metais vyresne savo seserimi. „Aš mačiau, kaip žmonės klykdami bėgo viena kryptimi ir staiga daugelis apsisuko ir ėmė bėgti kita kryptimi“, - sakė jaunuolis žinių stočiai „Sky News“.

Kiti liudininkai pasakojo apie žmones, kurie kruvini gulėjo ant žemės. Žmonės, apimti panikos, ašarodami bėgo iš arenos.

„Pradžioje mes pamanėme, kad koncerte sprogo milžiniškas dujų balionas. Tačiau kai išbėgome į lauką, pamatėme, kad įvyko kažkas rimtesnio“, - britų stotis „Sky News“ citavo vieną lankytoją.

A. Grandės atstovas sakė, kad 23 metų atlikėja nenukentėjo. Dainininkė yra ypač mėgstama vaikų ir jaunimo.

Jei tai buvo teroristinis išpuolis, jis yra kruviniausias Jungtinėje Karalystėje nuo 2005 metų. Tada keturi britiškus basus turinys islamistai metro ir autobuse detonavo sprogmenis. Žuvo 56 žmonės, apie 700 buvo sužeisti. Šių metų kKovą vyras prie parlamento Londone automobiliu rėžėsi į žmonių minią ir po to nudūrė policininką. Iš viso šis išpuolis pareikalavo penkių žmonių gyvybių.

Jungtinėje Karalystėje nuo 2014 metų rugpjūčio galioja antras aukščiausias teroro pavojaus laipsnis.

Pastarasis sprogimas Mančesteryje sukėlė pasipiktinimą visame pasaulyje. Premjerė Teresa Mei (Theresa May) ir jos konkurentas būsimuose rinkimuose Džeremis Korbinas (Jeremy Corbin) nutraukė savo rinkimų kampaniją.

T. Mei pareiškė užuojautą dėl išpuolio. Atitinkamos žinybos šiuo metu dirba, kad išsiaiškintų sprogimo priežastį, sakė ji.

Britų vyriausybė antradienį rinksis į krizinį posėdį.

 

Rekomenduojami video