Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaSužinok. Augink atsakingaiKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sužinok. Augink atsakingai
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Skrabalų virtuozo muzikinis atkirtis koronavirusui

Pirmadienio vakaras Dariaus ir Girėno gatvės Gargžduose kelių daugiabučių gyventojams tapo atgaiva karantino metu. Skrabalų muzikos koncertą kaimynams kieme surengęs žinomas muzikantas ir muzikos kūrėjas Karolis Šileika padovanojo puikių emocijų, vienybės pojūtį ir paskatino nusišypsoti. Pirmoji Klaipėdos rajone tokia iniciatyva sulaukė klausytojų padėkų, plojimų ir prašymo pakartoti muzikinius kūrinius.

Įkvėpė italų pavyzdys

Gargždiškis K. Šileika turi daug talentų ir idėjų, o svarbiausia yra bendruomeniškas, draugiškas, pozityvus. Gyvo koncerto iš namų idėją, pasak jo, inspiravo italai. Pamatęs karantino metu Italijoje savo namų balkonuose grojančius muzikantus, Karolis pagalvojęs, kad ir jis galėtų kaimynams sukurti šventę. „Mano sumanymą palaikė žmona, tik nusprendžiau koncertą rengti kieme, ne balkone“, – „Bangai“ atskleidė Karolis. Temperamentingai muzikai reikia ir judesio, tad balkonas būtų per ankštas energija trykštančiam muzikantui.

20200406-192448

„Šiek tiek nerimavau, ar sužinoję apie koncertą per karantiną žmonės nesibūriuos, ar liks namuose. Tačiau viskas pavyko. Dauguma stebėjo balkonuose, pro langus, o keletas atėjusių žmonių laikėsi saugaus atstumo“, – džiaugėsi Karolis dar neatslūgus emocijoms pirmadienio vakarą. Girdėdamas kaimynų padėkas, jausdamas jų nuoširdumą, muzikantas džiaugėsi suteikęs žmonėms teigiamų emocijų šiuo sunkiu metu ir pats išgyvenęs bendrumo jausmą. „Nežinau, ar kada yra buvę, kad taip kartu į balkonus išeitų daugiau nei šimtas žmonių“, – puikią nuotaiką po koncerto spinduliavo Karolis, iš klausytojų sulaukęs ir šokolado, ir tulpių puokštės, ir, žinoma, plojimų.

Gargždų kultūros centro šokių ir dainų ansamblio „Minija“ choreografė A. Urbaitienė grojant talentingam kaimynui Karoliui energingai šoko savo balkone, o iniciatyviam muzikantui paruošė dovaną – per balkoną perdavė puokštę tulpių.

Gargždų kultūros centro šokių ir dainų ansamblio „Minija“ choreografė A. Urbaitienė grojant talentingam kaimynui Karoliui energingai šoko savo balkone, o iniciatyviam muzikantui paruošė dovaną – per balkoną perdavė puokštę tulpių.Tarsi Baltijos kelyje

„Atrodė, širdis buvo sustingusi, o dabar žodžiais nenusakoma, ką jaučiu po trijų savaičių karantino. Kai Karolis grojo, tiesiog kūnas atsigavo, rankos, kojos judėjo. Pajutau atgaivą, kad gyvenu, kad esu, kad aplink yra žmonės“, – užplūdusiais jausmais telefonu su „Banga“ dalijosi pedagogė Janina Žemgulienė. Ji pasijutusi kaip Baltijos kelyje, nors ne už rankų, o mintimis buvo susikibusi su kaimynais, kurie, kaip ir ji su vyru Algirdu, koncertą stebėjo balkone. „Koks geras jausmas, kurį padovanojo Karolis. Jei visi tokie būtume kaip buvome ką tik, man atrodo, jog tas virusas nebūtų toks baisus, – vylėsi J. Žemgulienė. – Galvoje šį vakarą skamba ne pandemijos statistika, o puiki skrabalų muzika.“ Ji sakė pajutusi tokį jėgų antplūdį, kad dabar vėl galinti kalnus versti, o norėdama padėkoti kaimynui Karoliui iš anksto pasiruošė šokoladą: dezinfekavo pakuotę ir laukė progos perduoti iš balkono.

Pasisveikino su kaimynais

„Jei visi tokie būtume kaip buvome šį vakarą, man atrodo, jog tas virusas nebūtų toks baisus“, – sakė J. Žemgulienė, K. Šileikai dėkodama už bendrystės jausmą, šventę kaimynams.

„Jei visi tokie būtume kaip buvome šį vakarą, man atrodo, jog tas virusas nebūtų toks baisus“, – sakė J. Žemgulienė, K. Šileikai dėkodama už bendrystės jausmą, šventę kaimynams.„Kaip smagu, kad mūsų mieste yra tokių kūrybingų žmonių. Sunkiu metu, kai šalyje karantinas, kai visi esame savo namuose, Karolio skrabalų koncertas labai praskaidrino nuotaiką“, – džiaugėsi Dariaus ir Girėno g. 25 namo gyventoja Zylia Šimulienė. Jai pritarė kaimyninio 19 namo gyventoja Aldona Bajorinienė, muzikos balkone klausiusi su dukros šeima: „Labai gera nuotaika. Išėję į balkonus pagaliau pamatėme kaimynus ir galėjome pasisveikinti, juk net laiptinėje nebesusitinkame per karantiną.“

„Liaudiška ir klasikinė muzika, šiųmetė lietuvių „Eurovizijos“ daina ir kitos, Karolio artistiškumas po sunkių dienų tapo pliūpsniu geros energijos, pakėlusiu nuotaiką“, – sakė Rima Smirnovienė, dėkodama kaimynui Karoliui už smagias atokvėpio akimirkas.

 

Laima ŠVEISTRYTĖ

Vilijos BUTKUVIENĖS nuotr.

Rekomenduojami video