Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Atskirk pelus nuo grūdų
LKBK – mūsų nepriklausomybės šauklys
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Singapūro botanikos rojus

Vienu gražiausių pasaulyje laikomas sodas įsteigtas 1859 m. ir užima 52 hektarus, kurie padalyti į tris sektorius – vienas jų geriausiai pritaikytas pažintiniams dalykams, švietimui, kitas gali pasigirti gražiausiomis statulomis, rymančiomis tarp vietinių augalų ir medžių rūšių, o trečias, pats populiariausias, yra centrinis ir jam priklauso aukščiausiame parko taške įkurtas orchidėjų sodas, kuriame žydi per 60 tūkst. spalvingų gėlių.

Bendrov4s nuotr.

Singapūro botanikos sodai tebekuriami ligi šiol. 2015 m. šie sodai įtraukti į UNESCO paveldo objektų sąrašą kaip moderniausi ir pasižymintys gausiausia biologine įvairove. Soduose kasmet apsilanko per 6,4 mln. lankytojų iš viso pasaulio. Gamtos ir žmogaus kūriniai leidžia lankytojui nusikelti į Viduržemio regiono klimato juostą, drėgnuosius atogrąžų miškus ir dykumas, pamatyti rečiausias pasaulio palmes bei orchidėjas, keliauti laiku. 2012 m. Singapūro botanikos soduose atidarytos didžiausios pasaulyje dirbtinio klimato oranžerijos – Gėlių ir Drėgnojo miško. Oranžerijos buvo kuriamos išanalizavus kitų regionų klimato ir gamtos sąlygas, augalų poreikius, temperatūrų svyravimus, drėgmę ir šviesą. Mokslininkų komanda atkūrė natūralios gamtos sąlygas, kurios perkelia lankytojus į Viduržemio ir drėgnųjų atogrąžų klimato juostas. Oranžerijose veikia ekosistema, kuri renka ir šaldo vandenį, maitina augalus, gamina elektrą. Augalai surinkti iš viso pasaulio natūralių gamtos vietų. Oranžerijos grindų temperatūra nuolat vėsinama − palaikoma + 15,3 °C. Patalpų temperatūra siekia net +25 °C. Singapūro, kur visus metus tęsiasi vasara, gyventojams čia labai patinka praleisti laiką ir atsivėsinti.

singapuras-74822292

Kitose parko dalyse keliaujant sodo takais galima aplankyti Bonsai sodą, Vaisių sodą, Saulės sodą, kuris imituoja dykumą ir joje augančius augalus. Verta paminėti ir didžiulį Palmių slėnį, kerintį rūšių gausa ir grožiu. Čia surinkta apie 115 genčių palmių (iš viso pasaulyje yra 202 gentys – aut. past.) ir 220 jų rūšių. Įdomu aplankyti ir evoliucijos, gydomuosius, prieskonių, natūraliosios gamtos sodus, kurių pavadinimai nusako ir sodo paskirtį. Atskira parko dalis skirta imbierams. Čia auga keli šimtai rūšių giminingų augalų. Galima pamatyti ne tik imbierus, bet ir įspūdingas vandens lelijas − Amazonės Viktorijas ir kitus augalus.

VL

 

 

 

Rekomenduojami video