Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaSužinok. Augink atsakingaiKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sužinok. Augink atsakingai
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Siesikų ežere – neįprastos lenktynės

Penktadienį Siesikuose vyko neįprastų – „drakono valtimis“ vadinamų – laivelių lenktynės. Jose dalyvavo keliolika komandų.

Kiekvieną iš jų sudarė po 20 irkluotojų, vairininką ir būgnininką.

Nugalėjo „Aktyvistų“ komanda, antra – Visagino grupė, trečia – jungtinė Ukmergės policininkų ir gaisrininkų komanda „Jėga“.

Renginyje buvo mokoma, kaip saugiai elgtis šalia vandens, suteikti pirmąją pagalbą nelaimės atveju. Garavo žolelių arbata, skambėjo romansai, pinti Joninių vainikai ir švęstos Joninės.

„Drakono valčių“ festivalis – sporto renginys, Lietuvoje vykstantis jau kelinti metai. Tai – tradicinė šventė Kinijos ir visos Rytų Azijos regione: Japonijoje, Korėjoje, Vietname. Šio komandinio irklavimo renginio istorija atkeliavusi iš senovės Kinijos maždaug 300 metų prieš Kristaus gimimą. Šventė skirta paminėti kinų poetui Čiu Juaniui, kuris nusiskandino upėje, protestuodamas prieš Ču valstybėje klestėjusią korupciją. Žmonės pradėjo į upę mėtyti maistą žuvims, kad šios paliktų Juanio kūną ramybėje. Žuvis baidė ir mušdami būgnus pailgose drakonų galvomis puoštose valtyse.

Lenktynės – tai drakonų kovų imitavimas, tikint, kad pradės lyti. Didžiųjų valčių ilgis – 20 metrų, šalia vienas kito sėdi 20 žmonių, 1 būgnininkas ir 1 vairininkas. Atstumas, kurį reikia nuplaukti, dažniausiai būna nuo 200 iki 500 metrų.

Ši sporto šaka 1980 m. buvo įtraukta į Kinijos nacionalinių sporto renginių sąrašą. „Drakono valčių“ lenktynės paplito ir visame pasaulyje.

Renginio tikslas – populiarinti tokių valčių irklavimą Lietuvoje, atrasti naujų irklavimo talentų, skatinti jaunimą pamėgti aktyvų ir sveiką gyvenimo būdą sportuojant.

Rekomenduojami video