Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaSužinok. Augink atsakingaiKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sužinok. Augink atsakingai
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Šiemet Rusijos Arktyje – mažiau alkanų baltųjų lokių

Šią žiemą, kaip tikimasi, mažiau badaujančių baltųjų lokių užsuks į Rusijos Arkties regiono kaimus ieškodami maisto, teigia gyvūnų teisių aktyvistai, sakydami, kad šiais metais žema temperatūra leidžia gyvūnams medžioti įprastoje buveinėje.

„Šiuo metu situacija rami, – dpa sakė Dmitrijus Riabovas iš Pasaulio gamtos fondo (WWF). – Šiemet ledas jūroje susidarė laiku ir baltieji lokiai iškeliavo į šiaurę medžioti ruonių“.

Anksčiau šiaurinės pakrantės kaimuose gyvenantiems žmonėms nerimą keldavo išbadėjusių baltųjų lokių, ieškančių maisto sąvartynuose ir šiukšlių konteineriuose, vaizdas.

Prieš dvejus metus maždaug 50 lokių priklydo prie žmonių, gyvenančių Naujosios Žemės salyne, praleido ten ne vieną savaitę ir paskatino valdžios institucijas paskelbti nepaprastąją padėtį.

Baltieji lokiai paprastai ruonius medžioja nuo jūros ledo. Tačiau ledo sluoksniui formuojantis vis vėliau, o ištirpstant anksčiau, „gyvūnai ieško maisto sausumoje“, sakė D. Riabovas.

„Jie priversti ilgiau būti krante, o paskui neišvengiamai eina ir pas žmones – iš smalsumo ir ieškodami maisto, traukiami kvapų“, – sakė jis.

Kaimuose pradėjo dirbti apmokyti baltųjų lokių patruliai, stebintys, kad gyvūnai nepriartėtų prie namų ar mokyklų ir neužpultų žmonių. Darbuotojai važinėja automobiliais ir leidžia raketas, kad atbaidytų lokius.

Šiaurės Rusijoje taip pat veikia WWF remiama perspėjimo sistema, kuri pasiunčia signalą, jei kaimuose pastebimi baltieji lokiai.

Pasak D. Riabovo, Arkties regiono kaimuose dirba apie 20 savanorių: „Per pastaruosius 15 metų šie patruliai išsprendė daugiau nei 500 konfliktinių situacijų.“ Šiais metais per susidūrimus su baltaisiais lokiais niekas nenukentėjo, sakė jis.

Rekomenduojami video