Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaSužinok. Augink atsakingaiKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sužinok. Augink atsakingai
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Rytų Indijoje į miestą atklydęs dramblys blaškėsi gatvėse gąsdindamas gyventojus

Indijos rytinėje Vakarų Bengalijos valstijoje trečiadienį į miestą atklydęs laukinis dramblys laužė namus ir kėlė paniką tarp vietos gyventojų.

Išsigandęs gyvūnas blaškėsi po miesto gatves, mindydamas stovinčius automobilius ir mopedus, minioms žmonių jį stebint iš balkonų ir nuo namų stogų. Drąsiausieji sekė jį gatvėmis, išlaikydami saugų atstumą.

„Dramblys buvo išsigandęs ir bandė sugrįžti į džiungles“, – pasakojo 40 metų namų šeimininkė Papaiya Sarkar (Papaja Sarkar), mačiusį žvėrį prabėgantį pro savo namus.

Į Siligurio miestą dramblys atklydo iš Baikuntapuro miško, pakeliui kirtęs kelis kelius ir upelį.

Rajono girininkas Basabas Rai (Basabas Raj) sakė, kad, iš pažiūros, dramblio patinas buvo atsiskyręs nuo bandos ir į miestą atklydo ieškodamas pašaro.

Pasak jo, patinas nepuolė žmonių, nes jų bijojo. Po kelių valandų paaiškėjo, kad jis negali rasti kelio atgal į mišką.

Pareigūnams teko paleisti tris raminamųjų šūvius į laukinį žvėrį, kuris nurimęs buvo keltuvu įkeltas į krovininį automobilį ir nuvežtas į prijaukintų storaodžių parką, kurį prižiūri vietos girininkija.

Praėjus raminamųjų poveikiui pareigūnai planavo paleisti dramblį į mišką, sakė B.Rai.

1,25 mlrd. gyventojų turinčioje Indijoje drambliai vis dažniau atklysta į žmonių gyvenamas vietoves, augant šalies miestams ir nykstant miškams bei kitiems dramblių gyvenamiems plotams.

Trečiadienį kitas laukinis dramblys mirtinai sutrypė valstietį pietinėje Tamilnado valstijoje. Anot policijos, žmogus ramiausiai miegojo, kai jį užklupo dramblys, pranešė Indijos žiniasklaida.

Indijos drambliai nukenčia nuo greitai lekiančių traukinių, dramblio ilčių juodajai rinkai parūpinančių brakonierių. Visoje šalyje šiuo metu yra apie 30 tūkst. dramblių, kurių dabartinis arealas užima tik 15 proc. ankstesnės istorinės jų buveinės, nurodo Aplinkos ministerija.

Viso pasaulio mastu drambliai išnyko plotuose, kurie sudaro 95 proc. jų buvusio istorinio paplitimo zonos nuo Viduržemio jūros iki Geltonosios upės Kinijoje.

Rekomenduojami video