Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaSužinok. Augink atsakingaiKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sužinok. Augink atsakingai
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Rusijos Tomsko srityje bus atidengtas paminklas lietuvių tremtiniams

Šią savaitę Rusijoje, Tomsko srityje, bus atidengtas lietuvių iniciatyva pastatytas paminklas tremtiniams ir politiniams kaliniams atminti.

„Šį trečiadienį vyksiu į Tomską, kur penktadienį bus atidengiamas paminklas lietuvių politiniams kaliniams ir tremtiniams atminti“, – pirmadienį BNS telefonu iš Maskvos sakė Lietuvos ambasadorius Rusijoje Remigijus Motuzas.

„Tai yra svarbu ne tik lietuvių, bet ir rusų tautoms – pagerbti represijų laikais nukentėjusius žmones ir išsaugoti istorijos atmintį ateities kartoms, kad tokios ir panašios tragedijos nepasikartotų“, – pridūrė jis.

Šis paminklas bus atidengtas prieš Gedulo ir vilties dieną birželio 14-ąją.

Paminklo Tomske iniciatorius – architektas, grupės „Antis“ lyderis Algirdas Kaušpėdas, o skulptūros autorius – Tadas Gutauskas. Tomske stovės 130 cm aukščio granito paminklas su tekstu lietuvių ir rusų kalbomis „Lietuvių tremtiniams ir politiniams kaliniams atminti“ ir lietuviško kryžiaus su saulute reljefu.

Dalį paminklo gamybos išlaidų finansavo Lietuvos užsienio reikalų ministerija.

Tomsko sritis buvo viena pagrindinių lietuvių tremties vietų. Rusijos Tomsko miesto stalininių represijų „Memorialinio muziejaus NKVD kalėjimo“ teritorijoje esančiame skvere jau yra nedideli akmeniniai paminklai, skirti latvių, estų ir lenkų tremtiniams, kalėjusiems ir palaidotiems Tomske.

Iš viso 1940-1952 metais sovietinės okupacijos metu į lagerius ir tremtį išvežta daugiau kaip 275 tūkst. Lietuvos gyventojų.

Rekomenduojami video