Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaSužinok. Augink atsakingaiKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sužinok. Augink atsakingai
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
R. Tilersonas prisaikdintas JAV valstybės sekretoriumi

Buvęs bendrovės "Exxon Mobil" pirmininkas ir generalinis direktorius Reksas Tilersonas (Rex Tillerson) prisaikdintas JAV prezidento Donaldo Trampo (Donald Trump) valstybės sekretoriumi, informuoja BBC.

Santykiu 56:43 Senatas pritarė iš Teksaso kilusio 64 metų amžiaus R. Tilersono kandidatūrai. Niekada nėjęs jokių politinių pareigų R. Tilersonas dėl ryšių su Rusija sulaukė tiriamų žvilgsnių. Būdamas naftos bendrovės vadovu R. Tilersonas su valstybine Rusijos naftos kompanija "Rosneft" sudarė milijardų vertės sandorius, o 2013 metais Kremlius jį apdovanojo "Draugystės" ordinu.

Priesaikai Baltųjų rūmų Ovaliajame kambaryje vadovavo JAV viceprezidentas. Jis R. Tilersonui sakė: "Visas tavo gyvenimas ruošė tave šiai akimirkai". Naujasis JAV valstybės sekretorius atsakė: "Tarnaudamas šiam prezidentui visados atstovausiu Amerikos žmonių interesams".

Per kandidato į JAV valstybės sekretorius patvirtinimo posėdį Senate R. Tilersonas pripažino, kad Vakarai ne be priežasties baiminasi dėl Rusijos agresijos, tačiau atsisakė pavadinti Rusijos prezidentą Vladimirą Putiną karo nusikaltėliu.

Eidamas JAV valstybės sekretoriaus pareigas jis plėtos ryšius su tokiomis šalimis, kaip Kinija ir Rusija, ir prezidento D. Trampo vardu ves derybas klimato kaitos ir žmogaus teisių klausimais.

Rekomenduojami video