Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaSužinok. Augink atsakingaiKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sužinok. Augink atsakingai
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
R. Jonaitis: Palanga jau nebėra „popso“ sostinė

Klysta manantys, kad Palangoje yra nuobodu ar brangu. Paieškoję tikrai rasite vietų, kur sotūs pietūs kainuoja vos kelis, o nakvynė – dešimt eurų, sako LRT OPUS radijo laidų vedėjas Richardas Jonaitis, jau penktai vasarai įsikūręs pajūryje. Anot jo, net ir didžiausi skeptikai, sakantys, kad geriau atostogauti užsienio kurortuose, į Palangą vis tiek atvažiuoja ir tikrai suranda veiklos, juolab, kad ir kurortas, ir Basanavičiaus gatvė per pastaruosius metus labai pasikeitė.

– Jau tapo įprasta, kad vasaras leidžiate Palangoje, kur kultūros pievoje „I Love Palanga“ jau penktą  kartą įsikūrė LRT OPUS terasa...

–  Ir man tai jau penktoji vasara pajūryje. Labai džiaugiuosi, nes su kolegomis išties smagiai leidžiame laiką.  LRT OPUS terasoje nuo 17 iki 20 val. vyksta gyvos transliacijos. Manau, tai puikus metas: žmonės didmiesčiuose po darbų važiuoja namo ir galbūt užstrigę spūstyse gali pasiklausyti geros muzikos, o atostogautojai pajūryje jau būna pasideginę ir pailsėję, tad pradeda rinktis kultūros pievoje „I Love Palanga“. Daugelis ateina pasižiūrėti, kaip mes dirbame ar pasiklausyti kokybiškos muzikos. Tokie pasibuvimai neretai perauga į labai įdomius pokalbius.

Smagu, kad galime pasiūlyti puikių projektų. Pavyzdžiui, šiemet bendradarbiaujame su „Kino pavasariu“, tad tie, kas nespėjo pamatyti sudominusių festivalio filmų, kai kuriuos galės išvysti pajūry atostogaudami su šeima.

– Veikiausiai darbas kultūros pievoje smagesnis nei studijoje, juolab, kad galite pamatyti savo klausytojus...

– Darbas išties smagus. Man įdomu kalbinti ne tik žinomus žmones, atvykusius į Palangą koncertuoti ar pristatyti parodų, bet ir mažiau žinomus poilsiautojus. Smalsu, ką jie veikia vasaros sotinėje, kokias pajūrio vietas mėgsta labiausiai, kaip pramogauja...

– Kaip manote, ar LRT OPUS terasa laužo stereotipinį radijo laidų vedėjo įvaizdį ir stiprina radijo, kaip labai šiuolaikiškos medijos pozicijas?

– Aš nežinau, kiek šiandien žmonės myli radiją. Tarkim, nuo paauglystės aš gyvenau radiju, o laidų vedėjai man buvo didžiausios žvaigždės. Anksčiau man būtų patikusi galimybė pamatyti radijo laidos vedėjo darbo užkulisius. Tačiau dabar gyvename informacijos pertekliuje, radijo transliacijos yra filmuojamos ir jas galima išvysti tiesiogiai internetu, tad daug kas jau žinoma ir vargu ar kas nors gali labai nustebinti. Veikiausiai tie stereotipai jau sulaužyti.

– Nors ilgą laiką atrodė, kad Palangoje populiaresni kiek kitokie ritmai, galbūt klausytojų jau nebestebina terasoje transliuojama muzika?

– Palangoje skambanti LRT OPUS muzika, dar prieš kelerius metus atrodžiusi alternatyvi, dabar kuo puikiausiai įsilieja į tą gražią erdvę tarp pušų ir visų kultūrinių veiklų. Mano nuomone, iš kultūros pievos sklinda labai kokybiška, šiuolaikiška muzika. Tikiu, kad žmonės, kurie čia ateina jau nebeįsivaizduoja kitokios muzikos.

Iš tiesų, Palanga, ypač Basanavičiaus gatvė, anksčiau daugeliui atrodydavo kaip „popso“ sostinė, tačiau viskas pasikeitė. Taip pat ir minėtoji Basanavičiaus gatvė. Dabar ir ten galima išgirsti ir popmuzikos, ir elektronikos.

– Nuo sekmadienio iki ketvirtadienio terasoje darbuositės jūs, o antroje savaitės pusėje – jaunas ir entuziastingas kolega Tomas Lukaševičius. Ką veikiate, kai nesate eteryje?

– Puikiai leidžiu laiką! Kaip ir minėjau, Palanga labai keičiasi, tad ir pasivaikščiojimas po miestą yra smagi pramoga. Einant nuo centro link sanatorijos „Linas“ galite pamatyti daugybę naujai išdygusių pastatų, juose besikuriančius žmones ir atsinaujinantį miesto veidą. Žinoma, ne mažiau jaukūs ir mieli pasivaikščiojimai gatvelėmis, kur daug senų medinių namukų, pakrante bei pušyno takeliais.

Taip pat mėgstu važinėtis dviračiu. Kartais patraukiu link Šventosios, kartais važiuoju į Nemirsetos pusę.

Man patinka skaityti knygas, apsipirkinėti Palangos turguje arba pietauti mieste, stebint poilsiautojus, gyvenančius lėtu atostogų režimu, niekur neskubančius ir besimėgaujančius vasara.

– Ar nesugundote vandens pramogomis? Palangoje veikiausiai jų netrūksta...

– Pagrindinė vandens pramoga, tai maudynės ganėtinai šaltoje jūroje, nes būna, kad vandens temperatūra siekia tik 16 laipsnių, o papildomas pramogas išbandysiu ateityje, nes žinau, kad visai netoli Palangos atsidarė didžiulis vandenlenčių parkas „313“

– Kokių dar pramogų yra Palangoje?

– Kaip ir sakiau, man pagrindinė pramoga – gamta, pušynai, jūra, važinėjimas dviračiu. Būna, kad Basanavičiaus gatvę per visą vasarą aplankau tik kartą ar du, o joje žmonės ras, tai ko ir tikisi: atrakcionai, gintaro prekeiviai, desertai, aibė kavinių, daug pramogų.

Neužmirškite ir Birutės parko, kur dabar taip nuostabiai žydi rožės, o nuo ketvirtadienio iki šeštadienio Palangos miesto orkestras 18.30 rotondoje rengia nemokamus koncertus.

– Minėjote, kad lietuviškasis kurortas keičiasi. Vadinasi, klysta sakantys, kad čia nuobodu ir brangu?

– Galbūt pasirodysiu kiek arogantiškas, tačiau nesutinku su manančiais, kad Palangoje yra per brangu. Čia galima atrasti daugybę skirtingų dalykų ir labai skirtingas kainas. Teko kalbėtis su Turizmo informacijos centro darbuotoja, kuri pasakojo, kad galima rasti vietų, kur viena para asmeniui kainuoja 10 eurų, galima apsigyventi brangiausiuose apartamentuose, kur viena nakvynė atsieis kelis šimtus eurų.

Panašiai yra ir su maistu. Jei užsuksite į prabangesnį restoraną už pietus teks pakloti daugiau, tačiau jei norite sutaupyti, galite nebrangiai apsipirkti Palangos turguje ar užsukti į kuklesnę, toliau centro esančią kavinukę. Neaplenkite ir savaip mielų, nuo senų laikų išlikusių valgyklų. Čia kepsnį galėsite užsisakyti vos už tris eurus.

Man tai neatrodo labai didelė suma. Svarbu nepatingėti ir paieškoti įvairių kavinukių, kartais ir toliau nuo centro. Galiausiai nedidelėse miesto gatvelėse galima atrasti daugybę įvairių dalykų.

Žinoma, teko ir man girdėti nuomonių, kad verčiau keliauti į Turkiją. Manau ten taip pat galima šauniai praleisti laiką, tačiau nors ir skeptiškai kalbame apie savo pajūrį, daugelis čia vis tiek atvažiuoja. Palanga – visos Lietuvos kurortas. Lepinant orams ir esant ilgam savaitgaliui, rodos į Palangą suplūsta kone pusė milijono žmonių.

– Ar visą vasarą praleidus prie Baltijos jūros dar norisi keliauti į užsienio kurortus? O gal saulės, jūros ir atostogų nuotaikos užtenka visiems metams?

– Norisi... Kelionės mano silpnybė. Juk tiek puikių vietų yra pasaulyje. Aišku, atsirado kažkoks stiprus ryšys su Palanga. Vasarą ją pamatau vienokią, o apsilankęs pavasarį ar rudenį – visai kitokią. Triukšmingos gatvelės ištuštėja, lieka kur kas mažiau praeivių, tyliau... Ir vis tiek labai gražu.

Ne mažiau svarbi man yra Nida ir visa Neringa. Galiausiai, kai būnu apsistojęs Palangoje važiuoju į Latvijos pusę, kur esu atradęs tuščių ir labai gražių paplūdimių.

Rekomenduojami video