Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaSužinok. Augink atsakingaiKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sužinok. Augink atsakingai
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Prie karantino taisyklių nepaisančios bažnyčios Nyderlanduose – sprogimas

Nyderlandų policija pranešė, kad nedidelis sprogimas antradienį apgadino vieną Roterdamo apylinkėse esančią bažnyčią, kuri vėl atsidarė nepaisydama vyriausybės rekomendacijų dėl koronaviruso pandemijos to nedaryti ir kur buvo užpultas žurnalistas, mėginęs tai nušviesti.

Krimpeno prie Eiselio gyventojai pranešė, kad juos pažadino garsus trenksmas, pasigirdęs apie 4 val. 30 min. vietos (5 val. 30 min. Lietuvos) laiku šalia Mieraskerko bažnyčios, kur sekmadienį kilo peštynės tarp to reporterio ir vieno tikinčiojo. „Per sprogimą niekas nenukentėjo, tačiau pastato fasadas buvo apgadintas“, – socialiniame tinkle „Twitter“ paskelbė policijos atstovai, pridūrę, kad „prasidėjo tyrimas“.

Anot Nyderlandų žiniasklaidos, policija mano, kad sprogimą sukėlė galingi fejerverkai. Šimtai žmonių sekmadienį sugrįžo į pamaldas Mieraskerko bažnyčioje netoli Roterdamo uostamiesčio esančiame Krimpene prie Eiselio, nepaisydami Nyderlandų vyriausybės rekomendacijos riboti susibūrimus iki 30 asmenų.

Dėl religijos laisvės įstatymų Nyderlandų vyriausybei neleidžiama kištis ar skirti baudų dėl įvykių maldos namuose. Transliuotojo „RTV Rijnmond“ žurnalistas, nuvykęs į bažnyčią parengti reportažo, teigia, jog kažkas spyrė jam į nugarą ir jį stumtelėjo, o filmuotoje medžiagoje matyti po šio incidento kilusios peštynės. Kitas provokuojančio transliuotojo „PowNed“ žurnalistas buvo partrenktas automobilio, kai sekmadienį mėgino kalbinti žmones prie centriniame Urko mieste esančios Sionkerko bažnyčios.

Urkas, esantis vadinamojoje Biblijos juostoje, kur gyvena daug konservatyvių protestantų, tapo pirmųjų riaušių, kilusių sausį paskelbus sprendimą dėl COVID-19 įvesti komendanto valandą, epicentru. Po minėtų užpuolimų buvo sulaikyti keturi žmonės, pirmadienį pranešė policija


Rekomenduojami video