Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaSužinok. Augink atsakingaiKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sužinok. Augink atsakingai
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Prancūzė veganė pripažinta kalta dėl komentaro apie žuvusį mėsininką

Prancūzė veganė ir gyvūnų teisių aktyvistė ketvirtadienį buvo pripažinta kalta dėl kaltinimų terorizmo teisinimu ir jai skirta septynių mėnesių lygtinė laisvės atėmimo bausmė. Kaltinimai terorizmo teisinimu moteriai pateikti po feisbuke pasirodžiusio komentaro, esą per islamistinį išpuolį žuvęs mėsininkas sulaukė to, ko nusipelnė, naujienų agentūrą AFP informavo teisinis šaltinis.

Neįprasta byla, iškelta laikantis griežtų Prancūzijos kovos su terorizmu įstatymų, buvo svarstoma pietvakarių Prancūzijos Sen Godeno miestelyje.

Naktį į antradienį regiono policija feisbuke pastebėjo įžeidžiamą komentarą apie mėsininką, žuvusį per praėjusią savaitę Trebo miestelio prekybos centre vykusią įkaitų dramą. Ją surengė grupuotei „Islamo valstybė“ (IS) ištikimybę prisiekęs šaulys.

„Tada jūs stebitės, kad teroristas nužudo žudiką, – apie žuvusį mėsininką rašė veganė gyvūnų teisių aktyvistė, vietos žiniasklaidos įvardijama kaip Myriam. – Aš – ne. Nejaučiu jam jokios užuojautos, tai net kažkiek teisinga“.

Prancūzijai tebegedint po keturias aukas nusinešusio išpuolio, ši žinutė iš karto sulaukė daug kritikos ir nusiskundimų, todėl autorė po kurio laiko ją ištrynė. Tačiau prokurorai vis vien nusprendė jai pateikti kaltinimus terorizmo teisinimu.

Teismo posėdyje kaltinamajai buvo skirta septynių mėnesių lygtinė laisvės atėmimo bausmė. Anot prokurorės Cecile Deprade, tai reiškia, kad moteriai neteks sėsti už grotų, nebent ji nusižengtų dar kartą.

Prancūzijoje kaltinimai gali būti pateikti bet kuriam asmeniui, įtariamam teisinant terorizmą ar palankiai apie jį atsiliepiant. Už tokio pobūdžio komentarus internete gresia laisvės atėmimo bausmė iki septynerių metų ir iki 100 tūkst. eurų dydžio bauda.

„Suprantu, kad galite mylėti ir ginti gyvūnus, bet ne tiek, kad pradėtumėte nekęsti žmonių“, – dienraštis „Le Parisien“ citavo žuvusio mėsininko šeimai artimą teisininką Francką Albertį.

Per praėjusį penktadienį marokiečių kilmės prancūzo Karkasono ir Trebo miesteliuose surengtas šaudynes žuvo keturi žmonės. Tarp žuvusiųjų buvo ir didvyriu laikomas vietos policininkas, sutikęs susikeisti su įkaite paimta moterimi.

Rekomenduojami video