Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaSužinok. Augink atsakingaiKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sužinok. Augink atsakingai
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Plinta slaugės iš Kinijos pasakojimas: noriu pasakyti jums tiesą

Kinijoje ne tik sparčiai auga mirtino viruso aukų ir užsikrėtusiųjų skaičius – jau siekiantis tūkstančius. Bet vis labiau aiškėja ir gėdingas šalies komunistinio režimo bandymas nuslėpti tiesą apie infekcijos plitimo mastus. Medikams buvo uždrausta kalbėti apie infekciją, bendrauti su žiniasklaida, o tikrieji užsikrėtusiųjų skaičiai gali siekti kone 100 tūkst.

Praėjo vos mėnuo nuo pirmų pranešimų iš Kinijos apie naują paslaptingą, pavojingą virusą. O dabar jau vos per dieną oficialus užsikrėtusiųjų mirtinu koronavirusu skaičius išauga kone tūkstančiu. Vien per sekmadienį Kinijoje oficialiai patvirtinti 769 nauji atvejai ir mirė dar kone trys dešimtys žmonių.

„Vidurnakčio duomenimis, esame gavę pranešimus iš 30 provincijų. Bendras užsikrėtusiųjų skaičius siekia 2744, kritinės būklės pacientų 461, o mirčių skaičius siekia 80. Išsigydžiusių žmonių yra 51. Įtariamų susirgimų 5794 ir dar 32 799 žmonės, kurie turėjo artimą kontaktą su užsikrėtusiais“, – sako sveikatos komisijos atstovė Song Suli.

 Bet tai tik oficialūs skaičiai – kokia situacija iš tiesų – komunistinis režimas nuo pat pradžios bandė slėpti.

Kinų medikai atskleidžia, kad apie mirtino viruso plitimą medikams buvo uždrausta kalbėti ir bendrauti su žiniasklaida. Štai internete jau porą dienų žaibiškai plinta vienos kinų medikės kreipimasis į visą pasaulį: „Noriu pasakyti jums tiesą. Šiuo metu Hubėjaus provincijoje ir visoje Kinijoje koronavirusu užsikrėtė jau 90 tūkst. žmonių…“

Apie informacijos slėpimą oficialioji valdžia nelinkusi kalbėti. Viruso plitimo židiniu tapusio Uhano meras teisinasi, kad informacijos sklaida – griežtai kontroliuojama. „Tikimės, kad žmonės supras, jog informacijos neskleidėme, nes tai infekcija. O kai kalbame apie infekcijas – turime įstatymą, pagal kurį informacija turi būti atskleista tik gavus valdžios leidimą“, – pasakoja Uhano meras Zhou Xianwang.

Oficialusis Pekinas bandydamas užkirsti kelią dar spartesniam viruso plitimui skelbia pratęsiantis naujametes kinų atostogas iki vasario 2 d. Šanchajuje atostogos pratęstos iki vasario 9 d. „Iš atostogų į darbą grįžtančių žmonių srautas didelis. O inkubacinis periodas ilgas, taigi bus nenumatytų pasekmių. Mums labai baisu. Dienų dienas buvome namie ir niekur nėjome.“

„Gerai, kad pailgino Naujųjų metų atostogas. Bus mažiau žmonių susibūrimo ir užkrėtimų.“ „Manau turime gerbti šalies poreikius. Kartu nugalėsime koronavirusą ir kartu džiaugsimės už Kiniją.“ Honkonge 8, Macao 5, Taivane 4, Tailande 7, Japonijoje 3, Pietų Korėjoje 3, JAV 5, Vietname 2, Singapūre 4, Malaizijoje 3, Nepale 1, Prancūzijoje 3, Australijoje 4 Už Kinijos ribų jau patvirtinti mažiausiai 35 naujojo koronaviruso atvejai. Jis jau pasiekė ir JAV, ir Australiją, ir Europą – keli atvejai patvirtinti Prancūzijoje.

Vytautas Dovydaitis

Rekomenduojami video