Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaSužinok. Augink atsakingaiKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sužinok. Augink atsakingai
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Pasaulis margas

Vienas iš garsiausių Amerikos cirkų paskelbė, kad gegužę baigs pasirodymus, o dauguma iš 500 artistų turės ieškotis naujo darbo. Pasivadinęs „didingiausiu cirku pasaulyje“, brolių Ringlingų cirkas negali įvardyti vieno konkretaus veiksnio, privertusio išsižadėti nepelningo verslo.

Dabar tigrai, liūtai, kupranugariai, kengūros ir lamos bus priversti ieškotis naujų namų, o šimtai cirko artistų – apskritai namų, nes cirkas, kaip kadaise, keliavo po JAV geležinkeliu, o jo darbuotojai gyveno vagonuose.

„Cirkas – nuostabus Amerikos kultūros skyrius. Joks kitas pramoginis menas Amerikos kultūros nepaveikė taip, kaip cirkas. Anksčiau, kai cirkas atvykdavo į miestelį, uždarydavo mokyklas, šeimininkai išleisdavo darbuotojus, būdavo tarsi nacionalinė šventė“, – prisiminimais dalijosi „Circus World“ muziejaus direktorius Scottas O`Donnellas.

Brolių Ringlingų cirkas buvo įkurtas, kai prieš beveik šimtą metų susijungė penkių brolių akrobatų iš Viskonsino tradicinės cirko trupės.

Linksmino senelius

Šiaurinėje Jutlandijoje (Danija) įsikūrę senelių namai nusprendė išleisti vieno savo pacientų palikimą – 80 tūkst. daniškų kronų – itin originaliu būdu. Už šiuos pinigus pasamdytos dvi profesionalios klounės. Jos nuolat lanko senelius ir stengiasi juos pralinksminti.

A clown poses for a picture in a parade during Salvadoran Clown Day celebrations in San Salvador, El Salvador

Čia gyvena daug nuo senatvinės demencijos kenčiančių senelių. Pastebėta, kad nuoširdus juokas atgaivina šių garbingo amžiaus žmonių prisiminimus.

Vėžliams – labanakt

Lietuvoje gyvena reta ir nykstanti vėžlių rūšis – baliniai vėžliai, kurių gamtoje galima aptikti Dzūkijos regione. Lietuvos zoologijos sodas dalyvauja balinių vėžliukų populiacijos didinimo programoje LIVE+, kurios metu iš netinkamose vietose padėtų kiaušinių išauginami jaunikliai iki trejų metų. Po adaptacijos jaunikliai išleidžiami į natūralią gamtą netoli tų vietų, kur buvo sudėti kiaušiniai. Taip gausinama maža balinių vėžlių populiacija.

Tam, kad adaptacija vyktų sklandžiai, zoologijos sode vėžliukai užmigdomi žiemos miegu. Neseniai net 101 balinis vėžliukas pradėjo žiemoti specialiose patalpose, kur jiems sukurtos specialios sąlygos ramiai, vėsiai ir tyliai praleisti žiemą.

VEZLYS

Pasiruošimas žiemojimui – gana ilgas ir kantrybės reikalaujantis procesas. Lapkričio antroje pusėje visų jauniklių akvariumuose žeminama vandens temperatūra. Šviesos ir temperatūros akvariumuose mažinimas – būtinos sąlygos ruošiant vėžlius ramybės periodui. Šviesusis paros laikas trumpinamas 1–2 val. per savaitę. Kai vandens temperatūra pasiekia 16–18 laipsnių, jauniklius nustojama maitinti.

Dar po poros savaičių mažyliai perkeliami į dėžes su nedideliu kiekiu vandens, ąžuolo lapais bei porolonu. Šį laikotarpį jie jau nesimaitina, nesišildo ir tampa vis lėtesni. Baliniai vėžliukai taip žiemoja iki pavasario. 73 vėžliukai, kurių amžius nesiekia vienų metų, žiemoja apie 12 savaičių, o 28 vyresni vėžliukai ilsisi dar ilgiau – 14 savaičių.

Iš viso nuo 2011 m. Lietuvos zoologijos sodas į gamtą paleido net 292 balinius vėžlius.

Atsigręžė į senovę

Kalnų slidinėjimas dabar asocijuojasi su itin moderniomis medžiagomis ir technologijomis, bet šios sporto šakos išradėjai austrai rengia ir senovines slidinėjimo varžybas. Renginį sumanė ir jau dvidešimt metų organizuoja slidinėjimo muziejus.

Šįmet tokiose varžybose Cemeringo kalnuose dalyvavo daugiau kaip 80 dalyvių. Visi jie čiuožė medinėmis slalomo slidėmis, avėjo tikros odos batus – tokią kalnų slidinėjimo įrangą austrai naudojo prieš 50 ar net 100 metų.

Susirūpino dėl D.Trumpo

Išrinktojo JAV prezidento Donaldo Trumpo persikraustymas į Baltuosius rūmus suteiks nemažai peno komikams. Taip teigė prodiuseris humoristas Juddas Apatow. „Sudėtinga apie tai smarkiai juokauti, nes visi jaučiame, kad galime mirti, – sakė jis žurnalistams. – D.Trumpas negali atsispirti galimybei išsilieti ant Meryl Streep. Jam trūksta stiprybės pamąstyti, kad „nereaguodamas atrodau kaip vadovas.“

AKTORIUS

Neseniai Los Andžele atsiimdama „Auksinio gaublio“ apdovanojimą už viso gyvenimo laimėjimus, aktorė M.Streep sukritikavo D.Trumpą dėl jo skaldančios retorikos. Savo ruožtu išrinktasis prezidentas M.Streep pavadino „Hillary pataikautoja“ ir „viena labiausiai pervertintų Holivudo aktorių“.

Kalbėdamas per renginį, surengtą per kasmetinį Televizijos kritikų asociacijos spaudos turą, J.Apatow pasakė: „Blogiausia, kad jis nesugeba juoktis. Juokas padeda rasti ryšį su žmonėmis, tu parodai, kad klausaisi ir supranti. Nesijuokiantis ir tokiu ryšiu nesimėgaujantis žmogus išties kelia susirūpinimą.“

 

Rekomenduojami video