Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaSužinok. Augink atsakingaiKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sužinok. Augink atsakingai
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Pasaulis margas

Pietvakarių Anglijoje gyvenantis 89-erių karo veteranas Joe Bartley susirado darbą. Šis iš pažiūros niekuo neišsiskiriantis įvykis atkreipė šalies žiniasklaidos dėmesį. Du dešimtmečius Didžiosios Britanijos kariuomenėje ištarnavęs vyras, jau seniai išėjęs į pensiją, po žmonos mirties užpraėjusiais metais pasijuto labai vienišas.

Veteran2

„Nebenorėjau sėdėti namie ir nieko nedaryti. Kiek galima skaityti knygas ar žiūrėti televizorių? Namuose labai nuobodu, o juk aš vis dar galiu dirbti kokį nors padienį darbą“, – aiškino žurnalistams J.Bartley. Jis taip pat norėjo gauti nors ir kuklų, bet savo uždirbtą atlygį, užuot naudojęsis socialinės rūpybos išmokomis. Vyras vietos laikraštyje įdėjo darbo paieškos skelbimą ir netrukus sulaukė pasiūlymo. Vienos kavinės vadovas pasiūlė veteranui darbą penkias dienas per savaitę: padėti nurinkti indus, valyti stalus, prižiūrėti salę. Pasiūlymas J.Bartley labai nudžiugino – dabar jis gali būti tarp žmonių, bendrauti su kitais ir jaustis esąs naudingas.

Suėmė kunigaikštį

Savo giminės pilyje Italijos karabinierių buvo suimtas 33 metų Andrea Odescalchi, garsios italų aristokratų giminės palikuonis. Pareigūnai kunigaikščio titulą paveldėjusį vyrą areštavo už kanapių auginimą pilyje, esančioje kurortiniame Santa Marinelos mieste už maždaug 60 km nuo Romos. Atlikus kratą viename pilies kambaryje buvo aptiktas šiltnamis su 35 kanapių krūmais, kurių aukštis siekė maždaug metrą. Ten pat rasta ir parduoti paruoštos marihuanos pakelių.

Italy marihuana

Apieškoję patį kunigaikštį karabinieriai jo kelnių kišenėse aptiko 114 g marihuanos ir 7 g hašišo. Pilies savininkui buvo pateikti kaltinimai narkotikų laikymu ir prekyba jais. Teisėjas nusprendė skirti A.Odescalchi namų areštą. Kol byla bus išnagrinėta teisme, kunigaikštis negalės iškelti kojos iš savo pilies, kuri jo giminei priklauso nuo 1887 m.

Padavė į teismą

Vienam Masačusetso valstijos (JAV) gyventojui trūko kantrybė: jis padavė kaimynę į teismą už tai, kad ši prie savo namų maitina kirus. Šalia Vebsterio ežero gyvenantis Frankas Yacino teismui pateiktame ieškinyje tvirtino, kad kaimynystėje gyvenanti Lisa Pezzella nuolat maitina kirus, kurie būriuojasi prie namų ir išmatomis dergia privačią jo nuosavybę – pirmiausia prieplaukoje laikomą katerį. Vyras prašė teismo iš atsakovės jam priteisti 1 500 dolerių už naujus katerio sėdynių apdangalus, kuriuos jis turėjo pakeisti dėl paukščių išmatų, ir dar 500 dolerių kompensaciją už laiką, sugaištą plaunant katerį stipria vandens srove.

SWITZERLAND-WEATHER-SEAGULL-FEATURE

Teisėjas, peržiūrėjęs prie ieškinio pridėtą vaizdo įrašą, kuriame užfiksuota, kaip L.Pezzella šeria kirus, liepė jai liautis tai darius, tačiau sprendimo dėl finansinės kompensacjos kaimynui už jam padarytą žalą dar nepriėmė. Atsakovės advokatas šią bylą pavadino kvaila ir neigė, kad ji savo veiksmais galėjo padaryti kam nors žalos.

Studentės verslas

Vieno Floridos valstijos (JAV) koledžo studentė ėmėsi neįprasto ir neblogas pajamas duodančio verslo. Besilaukianti moteris internete skelbiasi parduodanti teigiamus nėštumo testus: vienas nėštumą patvirtinantis testas kainuoja 25 dolerius. Pirkėjams, kuriems iki nėštumų testų pardavėjos reikia važiuoti toliau nei 100 km, teikiama nuolaida: už 35 dolerius jie gali įsigyti du vienetus. „Man visiškai nesvarbu, kam juos naudosite – pokštams, pramogoms ar norėdami pašantažuoti direktorių, su kuriuo esate užmezgusi romaną“, – teigiama paslaugą reklamuojančiame skelbime.

nėštumo

Vieno Floridos televizijos kanalo žurnalistai susisiekė su šia verslia studente ir išsiaiškino, kad iš prekybos teigiamais nėštumo testais ji uždirba maždaug 200 dolerių per dieną. Šios pajamos moteriai padeda susimokėti už studijas koledže. Teisininkų teigimu, tokia veikla yra legali, tačiau pirkėjos, kurios nusipirktus testus naudotų apgaulės tikslais, galėtų būti apkaltintos sukčiavimu.

Sutiko nykštukę

Tai, kad gyvenime apstu keistų netikėtumų, dar kartą įsitikino Izraelio pilietis Orenas Aharonas Cohenas. Pasisvečiuoti į JAV atvykęs vyras Tempės mieste, esančiame Arizonos valstijoje, padaugino alkoholio ir per klaidą įsmuko į svetimą butą. Jo šeimininkas naktį prabudo nuo savo dvejų metukų dukrelės verksmo. Pakilęs iš lovos vyras nuėjo į jos kambarį ir pamatė, kad mergytė verkdama sėdi nepažįstamam vyrui ant kelių. „Aš esu jūsų draugas“, – sunkiai apversdamas liežuvį pareiškė jį išvydęs nepažįstamasis ir nevikriai pamėgino pasislėpti, tačiau netrukus jį sulaikė iškviesti policijos pareigūnai.

Gnome

Izraelietis nuovadoje paaiškino atvykęs į svečius pas pažįstamą moterį, gyvenančią viename iš greta esančių butų. „Mes nemažai išgėrėme, paskui išėjome į gatvę parūkyti. Matyt, tuo metu atsijungiau“, – svarstė O.A.Cohenas. Jo manymu, grįždamas jis supainiojo duris ir atsidūrė svetimame bute. Kambaryje pamatytą mažą mergaitę jis palaikė nykštuke. „Ji atrodė visai kaip nykštukas. Aš taip ir pamaniau“, – tikino vyras. Policijoje jam buvo pateiktas kaltinimas neteisėtai įsibrovus į svetimą valdą.

Jaunikio suknelė

Per vienas Sičuano provincijoje Kinijoje vykusias vestuves jaunikis apsivilko nuotakos suknelę, nes ši atsisakė ją vilkėti baimindamasi atrodyti per stora. Pasak vietos spaudos, norėdamas palaikyti savo išrinktąją, jaunikis, pavarde Wu Shuai, nusprendė pasikeisti su ja vestuviniais drabužiais. Nuotaka Ou Qian apsivilko juodą vyrišką eilutę, o jaunikis – sniego baltumo vestuvinę suknelę. Be to, jam buvo padarytas makiažas. Kad jaunikis su suknele atrodytų tinkamai, prireikė ir siuvėjo pagalbos.

China wedding

„Šia ypatinga proga aš panorau pademonstruoti savo pasirengimą pasikeisti vaidmenimis ir užimti

sutuoktinės vietą. Manau, tai teisingas požiūris į santuoką“, – pareiškė W.Shuai. Vestuvių svečiai aplodismentais pritarė tokiems jo žodžiams, nors iš pradžių nuotakos suknelę dėvinčio vyro pasirodymas buvo sukėlęs juoko bangą. Vienas jaunikio draugas pokylio metu pripažino jo drąsą: esą reikia didelės narsos, kad 84 kg sveriantis vyras ryžtųsi apsivilkti nuotakos suknelę.

Miesto sąskaita

Niujorko (JAV) valdžia apkaltinta apgyvendindavusi benamius brangiuose viešbučių numeriuose. Savivaldybės kontrolierius Scottas Stringeris miesto tarybai pateiktoje ataskaitoje nurodė, kad pernai benamiai žmonės 815 kartų buvo apgyvendinti Manhatano rajono viešbučiuose, kuriuose vienas numeris kainuoja ne mažiau nei 400 dolerių už naktį.

benamiai

Pavyzdžiui, rugsėjo 19 ir 20 dienomis Niujorko merija rezervavo benamiams 30 viešbučių numerių, kiekvienas iš jų kainavo 629 dolerius už naktį. Atsakydami į priekaištus merijos atstovai paaiškino, kad rugsėjį viešbučiai Niujorke pabrango dėl tuo metu vykusios Jungtinių Tautų Organizacijos Generalinės Asamblėjos. Niujorko valdžia laikinai viešbučiuose įkurdinti benamius yra priversta dėl vietų jiems skirtose prieglaudose trūkumo. Niujorko Benamių reikalų departamento atstovų teigimu, vienai benamių šeimai apnakvyndinti ir pamaitinti per parą vidutiniškai skiriami 174 doleriai.

 

Parengė Arvydas Praninskas

 

Rekomenduojami video