Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaSužinok. Augink atsakingaiKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sužinok. Augink atsakingai
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Pasaulis margas

38 metų Benas Hooperis, buvęs Didžiosios Britanijos policijos pareigūnas, ėmėsi įgyvendinti savo svajonę – perplaukti Atlanto vandenyną. Ne plaustu ar valtimi: visą kelią nuo Senegalo pakrantės Vakarų Afrikoje iki Brazilijos jis pasiryžo įveikti pasikliaudamas savo kūno ištverme. Jeigu pasiseks, jis taps pirmuoju pasaulyje žmogumi, perplaukusiu Atlanto vandenyną.

SENEGAL-BRITAIN-SWIM-ATLANTIC

Beveik 3,2 tūkst. km kelionėje B.Hooperį lydi du nedideli laivai. Iš Senegalo pakrantės į Pietų Amerikos pusę plaukti leidęsis vyras kitapus Atlanto į krantą išlipti planuoja ateinančių metų kovą. Šiam žygiui plaukikas ruošėsi daugiau nei trejus metus. B.Hooperį nuo ryklių saugos repelentai ir kamufliažas, kilus rimtam pavojui jis galės prieglobstį rasti viename iš lydinčių laivų. Kai neplauks, vyras čia valgys ir miegos. B.Hooperis turi GPS ir palydovinio ryšio įrenginį, kuris nuolat fiksuos jo buvimo vietą. Visi norintieji jo kovos su vandenynu eigą gali stebėti internete.

Pagerbė menkes

Norway

Naujoje 200 Norvegijos kronų vertės kupiūroje, kuri apyvartoje pasirodys kitų metų pavasarį, bus pavaizduota menkė, žvejų valtis ir tinklas. Apie tai pranešė šios šalies žiniasklaida. „Ištisus šimtmečius žvejyba Norvegijos pakrantėje buvo pagrindinis pajamų šaltinis ir svarbi kultūros dalis“, – taip naujojo banknoto išvaizdos pasirinkimą paaiškino šalies Centrinio banko atstovai. Būtent žuvingų vandenų paieškos prieš 11 tūkst. metų atvedė pirmuosius naujakurius į Norvegijos pakrantę.

Pabrėžiama, kad menkės ir šiandien yra labai svarbios Norvegijos ekonomikai bei pajūrio gyvenvietėms, ypač šiaurėje. Pernai ši šalis eksportavo menkių už 7,9 mlrd. Norvegijos kronų (maždaug 873 mln. eurų).

Proga padaryti nuolaidą

General Motors Reports Record Quarterly Revenue In Q3

Iš Kubos kilęs verslininkas Arnaldo Bomninas, automobilių salono Floridos valstijoje (JAV) savininkas, pasiūlė iki 15 tūkst. dolerių nuolaidas visiems klientams, kurie nurodytą dieną įsigys automobilį „Chevrolet“. Dienraščio „The Miami Herald“ žiniomis, taip A.Bomninas nusprendė paminėti Kubos revoliucijos lyderio Fidelio Castro mirtį.

Verslininkas atvyko iš šios šalies į JAV 1996-aisiais būdamas 26 metų. Vyras turi giminių Kuboje. A.Bomninas teigia po daugybę metų jo tėvynę valdžiusio F.Castro mirties laukiantis joje teigiamų permainų. Pasklidus žiniai apie F.Castro mirtį, tūkstančiai Floridoje gyvenančių imigrantų kubiečių neslėpė džiaugsmo ir išėjo švęsti į gatves.

Gintaro grynuolis

Amber3

Rusijos Kaliningrado srityje veikiančioje gintaro kasykloje buvo iškastas 1,620 kg svorio gintaro grynuolis. Šie metai Primorsko gintaro karjere rekordinių radinių požiūriu buvo sėkmingi: liepą čia iškastas 2,7 kg gintaro luitas. Pranešama, kad naujausias radinys buvo išsiųstas ekspertizei į Maskvą, valstybinį vertybių fondą. Jeigu bus pripažintas itin vertingu, jis bus perduotas į fondo saugyklą. Pasak žinovų, bet kuriuo atveju šiam gintaro grynuoliui bus suteiktas vardas.

Apie galimą jo kainą vien iš masės ir spalvos spręsti sunku: ji priklauso ir nuo įvairių kitų gintaro savybių, tarp jų – skaidrumo, struktūros, galimų inkliuzų bei kt. Rusijoje stambių neapdorotų gintaro gabalų kaina prasideda nuo maždaug 290 eurų už 100 g.

Tarnybai netrukdo

COLOMBIA-PLASTIC-SURGERY-TOURISM

Krūtų implantai netrukdo moterų tarnybai policijoje – tokią išvadą priėjo Helsenkircheno miesto, esančio Vokietijoje, administracinis teismas, išnagrinėjęs vienos šio miesto gyventojos skundą. Į teismą 32 metų moteris kreipėsi dėl to, kad policijos medicinos tarnybos pareigūnai, tikrinantys pretendentų dirbti policijoje sveikatą, atmetė jos prašymą motyvuodami, kad silikoniniai jos krūtų implantai gali būti pažeisti gaudynėse, grumtynėse ar vykdant kitas didelio fizinio aktyvumo tarnybines užduotis. Tačiau teismas atsižvelgė į kitų medicinos ekspertų, pareiškusių, kad egzistuoja santykinai nedidelė, mažesnė nei 20 proc., tikimybė, jog krūtų implantai gali suplyšti vykdant įprastines policininkų pareigas, nuomonę.

Vokietijos policijos vadovybės patvirtintose rekomendacijose kandidatams nurodyta, kad krūtų implantai nesuderinami su darbo policijoje specifika, nes kyla jų pažeidimo grėsmė, tačiau keli šalies teismai jau yra priėmę priešingas nutartis.

Visą parą

Donald Trump's Star On The Hollywood Walk Of Fame Defaced

JAV prezidentu išrinkus Donaldą Trumpą, Los Andželo miesto (JAV) valdžia itin susirūpino jo garbei Holivudo šlovės alėjoje įrengtos penkiakampės žvaigždės saugumu. Žvaigždės šioje alėjoje įamžino garsių Amerikos pramogų pramonės veikėjų vardus. 2007 metais taip buvo pagerbtas ir nekilnojamojo turto magnatas, garsaus televizijos realybės šou „Mokinys“ prodiuseris D.Trumpas.

Deja, šalies prezidento rinkimų kampanija atkreipė ir vandalų dėmesį: spalio pabaigoje kažkoks kūjį ir kirtiklį nusitvėręs vyras Holivudo šlovės alėjoje sudaužė apsauginį sluoksnį ir išlupo varinę D.Trumpo žvaigždę. Nors po kurio laiko nusikaltėlis buvo sulaikytas, miesto valdžia pabūgo, kad vieta gali traukti ir daugiau vandalų. Todėl nuo šiol D.Trumpo žvaigždę kiaurą parą saugos du policijos patruliai. Ji bus stebima ir ant gretimo pastato įrengta vaizdo kamera.

Plunksnuoti naikintuvai

Eagle2_2

Pleištauodegiai ereliai sunaikino beveik visus bepiločius orlaivius, kuriuos Australijos kalnakasybos bendrovė „Gold Fields“ naudojo naudingosioms iškasenoms žvalgyti iš oro. Pasak bendrovės atstovų, iš viso įmonė neteko dešimties skraidomųjų aparatų. Tik vienas iš jų nukrito dėl nuotoliniu būdu jį valdžiusio piloto klaidos, visi kiti tapo pleištauodegių erelių antpuolių aukomis. Kai kuriais atvejais vieną bepilotį orlaivį tuo pat metu ore užpuldavo du ereliai.

Kiekvienas toks aparatas bendrovei kainavo po 10 tūkst. dolerių, antra tiek atsiėjo juose įrengtos didelės raiškos vaizdo kameros. Taigi, iš viso dėl pleištauodegiai erelių atakų „Gold Fields“ patyrė daugiau nei 100 tūkst. dolerių nuostolį. Australijoje gyvenančių pleištauodegių erelių sparnų plotis siekia 2,3 m. Kadangi „Gold Fields“ naudojami bepiločiai orlaiviai yra kone perpus mažesni už plėšriuosius paukščius, jie tampa šių grobiu.

 

Rekomenduojami video