Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaSužinok. Augink atsakingaiKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sužinok. Augink atsakingai
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Pasaulis margas

Grįžta korida

Į Kataloniją vėl grįžta žmonių kova su buliumi: Ispanijos Konstitucinis Teismas nusprendė panaikinti beveik prieš penkerius metus priimtą draudimą. Teismas pareiškė, kad šis sportas yra Ispanijos kultūrinio paveldo dalis ir jo negali drausti vietos valdžia ar net pusiau autonominis Katalonijos regionas. Katalonijos regiono parlamentas 2010 m. nubalsavo, kad būtų uždraustos bulių kovos, populiarios daugelyje šalies vietų.

Spanish bullfighter Lopez Simon faces a bull during a "Corrida Goyesca" bullfight in Ronda

Gyvūnų teisių grupės surinko 180 tūkst. tokį reikalavimą remiančios peticijos parašų. Draudimas Katalonijoje rengti bulių kovas įsigaliojo 2012 m. sausį. Tačiau šis sprendimas nėra susijęs vien su sportu ar kultūriniu paveldu: jis dar labiau didina ir taip jau nemažą įtampą tarp nepriklausomybės siekiančios Katalonijos ir Madrido.

Pas Drakulą

Dracula

Visų šventųjų naktį, kai anglosaksų šalyse, ir ne tik jose, švenčiama vaiduoklių šventė Helovinas, geležimi kaustytas duris svečiams pravers ir garsiojo grafo Drakulos pilis, stūksanti netoli Brasovo miesto (Rumunija). Tiesa, visiems teks laikytis vienos taisyklės: į pilį griežtai draudžiama įsinešti česnakų ar kokių nors jais atsiduodančių daiktų.

Pasibaigus Helovino pokyliui, dviem garbingiausiems atvykėliams bus suteikta privilegija nakvoti velvetu išmuštuose karstuose pilies požemyje ir vienui vieniems praleisti likusią nakties dalį istorinėje Karpatų pilyje. Sakoma, kad karališkajai Habsburgų šeimai priklausiusi Brano pilis, pastatyta XIV a., tapo rašytojo Bramo Stokerio romano „Drakula“ veiksmo vieta. Tik dabar į ją nakvoti įleidžiami ne garsiojo vampyro svečiai, o visi stiprių įspūdžių išsiilgę ir galintys už tokią galimybę susimokėti turistai.

Pamiršo kroviką

Angola Airlines

Iš Porto miesto (Portugalija) tarptautinio oro uosto pakilęs bendrovės „Angola Airlines“ keleivinis lėktuvas po kurio laiko buvo priverstas skubiai nusileisti Lisabonoje. Pavojų paskelbė portugalų civilinės aviacijos saugos pareigūnai, gavę Porto oro uosto administracijos pranešimą apie maždaug prieš valandą oro uosto teritorijoje pradingusį kroviką, krovusį bagažą į „Angola Airlines“ lėktuvą. Orlaivį nutupdžius avariniu būdu, buvo apžiūrėtas bagažo skyrius. Jame rastas dingęs vyras. Jis buvo gyvas, bet labai sušalęs. Nežinia, dėl kokių priežasčių bagažo skyriuje pamirštas krovikas buvo iškart nuvežtas į ligoninę. Pasak gydytojų, jo būklė yra stabili.

Padėjo pareigūnams

varna

Vakarų Australijos policijos pareigūnai netikėtai sulaukė pastiprinimo. Pasak vietinio policijos departamento atstovų, keli automobiliu važiavę pareigūnai sustojo vienoje degalinėje, kad  prisipiltų degalų. Visai atsitiktinai vienas jų pastebėjo ant žemės gulintį plastikinį maišelį su baltomis tabletėmis. Pakėlęs jį ir apžiūrėjęs policininkas suprato, kad jame – į narkotiko metamfetamino tabletes išoriškai labai panaši medžiaga.

Bandydami išsiaiškinti, kaip metamfetaminas atsirado degalinėje, jie peržiūrėjo teritoriją filmuojančių vaizdo kamerų įrašus. Paaiškėjo, kad paketėlį su tabletėmis iš netoliese stovėjusio kibiro ištraukė ir ant žemės išmetė po jį besiraususi varna. Jeigu ne ji, pareigūnai tikrai nebūtų pastebėję narkotikų. Į klausimą, kaip jie atsidūrė kibire ir kas juos ten padėjo, turėtų atsakyti policijos pradėtas tyrimas.

Išgelbėjo aštuonis

Lucipher

Vienoje Permės miesto (Rusija) veterinarijos klinikoje gyvenantis katinas Liuciferis išgelbėjo aštuonių „gentainių“ gyvybę, tapdamas jų kraujo donoru. Pasak klinikos darbuotojų, rasti kraujo donorą gyvūnams gana sudėtinga, nes jie turi daugiau kraujo grupių, nei žmonės. Be to, katės donorai kraujo gali duoti ne daugiau nei du kartus per mėnesį, nes jų kraujo atsinaujinimo ciklas – 12 dienų. Įdomu, kad juodas kaip anglis Liuciferis ne tik gelbsti kitas kraujo netekusias kates, bet ir teikia psichologinę pagalbą kitiems veterinarijos klinikos pacientams.

Darbuotojai pastebėjo, kad jis tarsi drąsina operacijų laukiančius savo „gentainius“, dažnai prieina net prie šunų, kurių visiškai nebijo, lanko veterinarų apžiūrėtus ir savo šeimininkų belaukiančius kitus keturkojus pacientus.

Ištekėjo už jaunesnio

Scanpix nuotr.

Vienuose Sindziano Uigūrų autonominio regiono Kinijoje globos namuose neseniai buvo iškeltos dviejų gyventojų vestuvės. Ponia Zhang Shuying ištekėjo už 43 metais jaunesnio savo išrinktojo pono Zheng. Nuotakai šiemet suėjo 114 metų, o jaunikiui – 71. Pasak vyro, tai buvusi meilė iš pirmo žvilgsnio: romantiški jausmai kilo iškart, kai jiedu prieš metus pirmą kartą susitiko šiuose globos namuose.

Prieš 50 metų jis buvo sunkiai sužalotas geležinkelio katastrofoje. Kai prieš metus jis persikėlė į šiuos globos namus, Zhang Shuying pirmoji ėmė juo rūpintis. Tačiau prireikė daug laiko, kol Zheng užkariavo išrinktosios širdį: moteris ilgai dvejojo, ar priimti pasipiršusio vyro pasiūlymą, kurio ji tokiame amžiuje visiškai nesitikėjo.

 

Rekomenduojami video