Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaSužinok. Augink atsakingaiKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sužinok. Augink atsakingai
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Pasaulis margas

Ilgaamžių rekordas

Japonija seniai garsėja ilgaamžiais: vyresnių nei 100 metų žmonių skaičius šioje šalyje jau viršijo 60 tūkst. Tačiau įspūdingo amžiaus Japonijoje sulaukia ne tik žmonės. Tokijo žemės ūkio universiteto mokslininkai kartu su šalies Veterinarų asociacijos atstovais priėjo išvadą, kad visų laikų rekordą pasiekė ir vidutinis šunų bei kačių amžius. Nustatyta, kad šunys Japonijoje dabar vidutiniškai sulaukia 13,9 metų, o katės – 11,9 metų. Pasak specialistų, šių augintinių gyvenimo trukmė pailgėjo dėl visuotinių skiepų, kokybiškesnio ėdalo, veterinarinės pagalbos ir sumažėjusio valkataujančių šunų ir kačių skaičiaus.

Cats crowd around village nurse and Ozu city official Atsuko Ogata as she carries a bag of cat food on Aoshima Island in Ehime prefecture in southern Japan

Skelbiama, kad japonai laiko beveik 19 mln. augintinių. Šis skaičius didesnis už jaunesnių nei 14 metų vaikų skaičių šalyje – jų yra 15,9 mln. Kadangi gimstamumas Japonijoje ir toliau išlieka mažas, o vidutinė gyvenimo trukmė ilgėja, ekspertų teigimu, daugelis vienišų žmonių įsitaiso augintinius.

Pakeitė įvaizdį

Orange seagull

Į vieną gyvūnėlių prieglaudą Bekforde (Didžioji Britanija) atvežta per savo pačios neapsižiūrėjimą nukentėjusi žuvėdra sukėlė tikrą emocijų pliūpsnį. Savanorius pagalbininkus sužavėjo jos plunksnų spalva: ryškiai oranžinis paukštis tapo įkritęs į vienos gamyklos teritorijoje stovintį atliekų baką su kariu. Prieglaudos darbuotojai mano, kad žuvėdra bandė pačiupti išmestus mėsos gabaliukus, bet įkrito į prieskonių indą ir visa nusidažė oranžinėse paplavose. Išprausti ir išdžiovinti į prieglaudą atvežtas paukštis, pasak savanorių, atrodė egzotiškai ir skaniai kvepėjo. Tikrąją savo spalvą atgavusi žuvėdra buvo paleista į laisvę. Ja rūpinęsi savanoriai tikisi, kad ateityje paukštis bus apdairesnis.

31 pirščiukas

YUEYANG, CHINA - MAY 01: (CHINA OUT) Mother shows 3-month-old baby boy's feet with 16 toes at Zhongping village on May 1, 2016 in Pingjiang County, Yueyang City, Hunan Province of China. Hong Hong was a 3-month-old baby boy who was born with 15 fingers and 16 toes. He had two palms on each hand with 7 fingers on right hand and 8 fingers on left hand. He also had 8 toes on each foot. Hong Hong's mother had 6 fingers on each of her hand and 6 toes on each of her foot. Doctor of Hunan Province People's Hospital told Hong's father that his son had better take an operation since six month old to 1 year old. ©Exclusivepix media

Į Ningbo miesto (Kinija) šeštąją ligoninę operuoti atvežtas 6 mėnesių kūdikis, gimęs su 31 pirštu: 16 ant rankų ir 15 ant kojų. Pasak ligoninės administracijos atstovų, kūdikiui gimus tėvai iš pradžių nenorėjo kreiptis pagalbos į medikus, nes pirštų šalinimo operacija, jų manymu, turėjusi brangiai kainuoti, tačiau ilgainiui apsigalvojo. Ryžtis operacijai juos paskatino administracijos pasiūlymas padengti didžiąją dalį operacijos ir vėlesnės priežiūros išlaidų. Berniuką apžiūrėję chirurgai konstatavo, kad per kelerius ateinančius metus prireiks visos serijos operacijų, kad būtų pašalinti pertekliniai pirštai ir įveiktos dėl tokio apsigimimo kylančios sveikatos problemos. Beje, vaiko motina taip pat turi per daug pirštų: ant jos rankų jų yra po šešis.

Piktieji sparnuočiai

A man feeds seagulls on a beach along the Arabian Sea in Mumbai

Viena Braitono ir Hovo miesto, esančio Anglijoje, gyventoja tris dienas bijojo išeiti iš namų dėl... labai agresyvių žuvėdrų. Pasak vietos žiniasklaidos, kai Barbara Cox išėjo į kiemą padžiauti skalbinių, ją netikėtai užpuolė dvi žuvėdros. Viena jų skaudžiai įsikabino moteriai į koją. Nubloškusi nuo savęs užpuolikes B.Cox parskubėjo į namus, dezinfekavo žaizdas ir bandė iškviesti policiją. „Pranešiau jiems, kad mane užpuolė žuvėdros, ir paprašiau jas sugauti, bet jie atsakė, kad tokiems dalykams jiems neskiriama pinigų“, – vėliau pasakojo nukentėjusioji. Gerokai įsibaiminusi moteris tris dienas nekėlė kojos iš namų. Kai pagaliau išdrįso tai padaryti, ji nusprendė nuvykti į ligoninę, kad gydytojai apžiūrėtų koją. B.Cox spėjo, kad kažkur jos namų kieme žuvėdros turi susisukusios lizdą ir bandė ją nuo jo nuvyti.

Meno gerbėjas

Van Gogh

Italijos policijos pareigūnai, surengę didžiulę operaciją prieš Neapolio mafiją, vieno iš įtariamų mafiozų namuose aptiko du garsaus olandų dailininko Vincento van Gogho paveikslus. Kratą darę pareigūnai netruko išsiaiškinti, kad jie 2002 metais buvo pavogti iš V.van Gogho muziejaus Amsterdame. Drobes „Vaizdas į jūrą Ševeningene“ ir „Kongregacija išeina iš protestantų bažnyčios Nuene“ apžiūrėję ekspertai patvirtino, kad jų būklė yra gera, nors paveikslai ir nebuvo laikomi tinkamomis sąlygomis. „Prisipažinsiu, kad jau nebesitikėjau, jog kada nors galėsiu ištarti žodžius: paveikslai atsirado!“ – neslėpė susijaudinimo pavogtus kūrinius atgavęs V.van Gogho muziejaus direktorius Axelis Rugeris. Paveikslų neapsaugojo net muziejuje įrengta moderniausia apsaugos sistema. Vėliau policijai pavyko sulaikyti du vyrus iš Olandijos, kurie teismo buvo pripažinti kaltais ir nuteisti 4 metus kalėti, bet tyrėjams taip ir nepavyko išsiaiškinti, kur prapuolė pavogtos V.van Gogho drobės.

 

Rekomenduojami video