Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaSužinok. Augink atsakingaiKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sužinok. Augink atsakingai
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Paryžiaus atakų įtariamasis Abdeslamas apkaltintas dėl susišaudymo Briuselyje

Svarbus Paryžiaus atakų įtariamasis Salahas Abdeslamas buvo apkaltintas dėl kruvino susišaudymo su policija Briuselyje, kai iki mirtininkų susisprogdinimų Belgijos sostinėje buvo likusi savaitė, ketvirtadienį pranešė jo advokatas.

„Jis apkaltintas bandymu nužudyti, vienas arba kartu su kitais“ per susišaudymą viename bute Foresto rajone Briuselyje kovo 15 dieną, sakė naujienų agentūrai AFP advokatas Svenas Mary (Svenas Mari).

Per tą susišaudymą minėtame bute iš Alžyro kilęs islamistas buvo nukautas, sužeisti keturi policininkai, o po trijų dienų S.Abdeslamas buvo suimtas Briuselyje Molenbeke; jo ieškota visoje Europoje keturis mėnesius.

26-erių S.Abdeslamas artimiausiomis dienomis turi būti išduotas Prancūzijai dėl lapkričio išpuolių Paryžiuje; manoma, kad jis yra vienintelis likęs gyvas iš šiuos išpuolius įvykdžiusios teroristų grupės, nužudžiusios 130 žmonių.

Belgijos policija mėgino jį apklausti dėl jo ryšių su trimis mirtininkais, smogusiais Briuselio oro uoste ir metropolitene kovo 22 dieną, kai žuvo 32 žmonės, sužeisti šimtai.

Grupuotė „Islamo valstybė“ prisiėmė atsakomybę dėl abiejų minėtų išpuolių.

Paklaustas, ar S.Abdeslamas prisipažino dalyvavęs susišaudyme Foresto rajone, S.Mary atsakė: „Mes apie tai nediskutuosime, aš nekomentuosiu“.

S.Abdeslamas vėl pasirodys Belgijos teisme balandžio 28 dieną, o jo ekstradicija į Prancūziją įvyks „tikriausiai praėjus dviem dienoms nuo jo pasirodymo teisme“, pridūrė S.Mary.

S.Abdeslamas ir jo įtariamas išpuolių Paryžiuje bendras Mohamedas Abrini (Mohamedas Abrinis), kuris dar kaltinamas prisidėjęs ir prie išpuolių Briuselyje, praėjusią savaitę buvo perkelti į skirtingus kalėjimus Belgijoje.

31-erių M.Abrini prisipažino esąs tas pats „vyras su skrybėle“, įamžintas vaizdo įrašuose su dviem mirtininkais Briuselio oro uoste.

M.Abrini buvo susijęs ir su žudynėmis lapkričio 13-ąją Paryžiuje, jis pateko į vaizdo kamerų akiratį vienoje degalinių kartu su S.Abdeslamu.

Rekomenduojami video