Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaSužinok. Augink atsakingaiKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sužinok. Augink atsakingai
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Miniatiūrinus žmonių organus kuria vaistų bandymams

Miniatiūrinės plastikinės mikroschemos su žmogaus organų ląstelėmis yra paprastas ir greitas būdas išbandyti vaistų poveikį žmonėms.

Mokslininkai seniai eksperimentavo su su mikroschemomis, kuriose yra įdiegtos nedidelės žmonių organų, pavyzdžiui, plaučių, širdies, versijos. Mokslininkai iš Harvardo Vyso instituto sukūrė 12 skirtingų organų mikroschemų, kurios funkcionuoja kaip žmonių plaučiai ar oda. Mokslininkai tikisi sujungti 10 organų į vientisą sistemą „Interrogator“ įrenginyje bent keturioms savaitėms.

Instituto direktorius Donas Ingberas teigė, kad su kolegomis jau sujungė dvi mikroschemų poras – plaučių  ir kepenų bei plaučių ir širdies.

„Šios platformos sukurtos panašiai taip, kaip veikia žmogaus organizmas“, – teigė Pitsburgo universiteto vaistų kūrimo instituto darbuotojas D. Lansingas Tayloras.

Jis šiuo metu augina miniatiūrines kepenis, kad galėtų suvokti, kaip kūnas reaguotų į eksperimentinius vaistus.

Toksikologas Thomas Hartungas iš Johnso Hopkinso universiteto tikisi žengti dar toliau – įdėti į mikroschemas smegenų dalis – taip bus galima spręsti apie vaistų poveikį smegenims. Atlikti tokius eksperimentus su gyvūnais – brangu ir užima daug laiko, o su žmonėmis – neįmanoma, rašo discovermagazine.com.

Rekomenduojami video