Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Atskirk pelus nuo grūdų
LKBK – mūsų nepriklausomybės šauklys
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
MH17 lėktuvo katastrofos zonoje rastas didelis „Buk“ raketos fragmentas

Ukrainos rytuose numušto lėktuvo MH17 kritimo zonoje rastas stambus iš sistemos „Buk“ paleistos raketos fragmentas, pranešė pirmadienį tarptautinė tyrėjų grupė.

Nyderlandų prokuratūros tinklalapyje paskelbtame pranešime nurodoma, kad rasta raketos tūta. Pateikta ir radinio nuotrauka. Nyderlandų žiniasklaida pažymi, kad apie tokį stambų raketos fragmentą, rastą MH17 kritimo zonoje, tyrėjai praneša pirmą kartą.

Taip pat pranešimo autoriai primena, kad vis dar laukiama iš Rusijos paprašytų atsiųsti duomenų apie raketų paleidimo sistemas „Buk“.

Dar nurodoma, kad aukų palaikuose rasta metalo fragmentų. Kai kuriuose jų aptikta medžiagos, kuri naudojama lėktuvų iliuminatoriuose. Pasak tyrėjų, tai rodo, kad metalo skeveldros į lėktuvą pateko iš išorės, pramušusios iliuminatorius.

Vis dėlto vienas nepriklausomas olandų ekspertas, sukūręs MH17 tragedijai skirtą tinklalapį whathappenedtoflightmh17.com, pažymi, kad į tokio pobūdžio pranešimus reiklia reaguoti atsargiai. Jis nurodo olandų žiniasklaidos paskelbtas kai kurias klaidingas žinias, esą apie tokį fragmentą tyrėjai pranešė pirmą kartą.

Iš tikrųjų, anot šio eksperto, tos pačios tūtos nuotraukos jau buvo pateiktos 2015 metų spalio mėnesį Nyderlandų saugumo tarybos galutinio pranešimo apie šio lėktuvo sudužimą 82-ajame puslapyje anglų kalbą.

Per katastrofą, įvykusią 2014 metų liepos 17 dieną, žuvo visi 298 bendrovės „Malaysia Airlines“ laineryje Boeing-777 buvę žmonės.

Olandijos saugumo taryba 2015-ųjų spalį paskelbė šios katastrofos tyrimo ataskaitą, kurioje teigiama, kad iš Amsterdamo į Kvala Lumpūrą skridęs lėktuvas buvo numuštas raketa, paleista iš Rusijos gamybos zenitinio raketų komplekso „Buk“.

Rekomenduojami video