Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaSužinok. Augink atsakingaiKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sužinok. Augink atsakingai
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Lietuviai studentai bandys užauginti augalą Mėnulyje

Lietuvos studentai išsikėlė tikslą tapti pirmaisiais žmonėmis pasaulio istorijoje, išauginusiais augalą kitame nei Žemė kosminiame kūne, rašo „Lietuvos žinios“.

Suburta kelių universitetų 20 jaunųjų mokslininkų komanda šią vasarą pradėjo rengtis misijai „Lietuva Mėnulyje 2018“.

„Tais metais mūsų eksperimentas turėtų nukeliauti į Mėnulį, – paaiškino vienas projekto vadovų 22 metų Arnas Petravičius, ISM universiteto ekonomikos ir politikos bakalauro studijų ketvirtakursis. – Projekto esmė – sukurti autonomišką organinio maisto auginimo technologiją, kuri leistų auginti augalus atšiauriausiomis sąlygomis, kokios yra Mėnulyje ar Marse. Kol kas tai buvo daroma tik Tarptautinėje kosmoso stotyje (TKS).“

Anot Vilniaus universiteto (VU) biofizikos magistrantūros pirmakursio Mikalojaus Brazdžiūno, „būtent NASA suformulavo idėją, kad dabar, kai ypač geros sąlygos nusiųsti į Mėnulį savo eksperimentus, būtų verta atlikti ir tokį eksperimentą – išauginti Mėnulyje augalą. Tai būtų pirmas žingsnis žvalgant, ar per vėlesnes misijas, kai jau astronautai skris į Marsą ir Mėnulį, būtų įmanoma ten vietoje jiems užsiauginti maisto.

Rekomenduojami video