Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaSužinok. Augink atsakingaiKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sužinok. Augink atsakingai
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Libija - vaikų migrantų išnaudojimo centras

Jungtinės Tautos (JT) įspėjo, kad daug vaikų vis dar rizikuoja savo gyvybėmis ir leidžiasi į pavojingą kelionę iš Libijos į Italiją. Anot UNICEF, pernai metais Viduržemio jūrą perplaukė beveik 26 tūkst. vaikų, iš kurių didžioji dalis - nelydimi suaugusiųjų, informuoja BBC.

Naujoje ataskaitoje UNICEF teigia, kad daug vaikų, patekę į migrantų kontrabandininkų rankas, kenčia nuo smurto ir seksualinio išnaudojimo. Agentūros teigimu, Libijos sulaikymo centruose taip pat trūksta maisto, vandens ir medicininės priežiūros.

UNICEF ataskaitoje "A Deadly Journey for Children" pasakojamos istorijos apie vergovę, smurtą ir seksualinį išnaudojimą, kuriuos patiria didelis skaičius į Italiją keliaujančių vaikų.

"UNICEF personalą ir mane sukrėtė tai, kas šiems vaikams atsitinka tame maršrute. Su daugeliu vaikų elgiamasi žiauriai, jie prievartaujami ir žudomi maršrute iš Libijos į Italiją", - teigė organizacijos vykdomojo direktoriaus pavaduotojas.

Mergaitės, kaip pavyzdžiui devynmetė Kamis, išvykusi su savo motina iš namų Nigerijoje, įveikusios dykumą, atsidūrė sulaikymo centre Libijos Sabratos mieste.

"Jie mušė mus kiekvieną dieną. Nebuvo geriamo vandens, labai liūdna vieta", - tyrėjams sakė Kamis.

Migruodami beveik pusė apklaustų moterų ir vaikų teigė daug kartų ir įvairiose vietose patyrę seksualinį išnaudojimą. Ypač pavojingos vietos - pasienio teritorijos. Libija, per kurios teritoriją keliauja itin daug migrantų, užsitarnavo vaikų išnaudojimo centro vardą.

"Apytiksliai vienas trečdalis apklaustųjų sakė patyrę išnaudojimą Libijoje", - teigiama ataskaitoje.

2016 metais iš Libijos į Italiją atvyko daugiau kaip 180 tūkst. migrantų. Remiantis JT duomenimis, 26 tūkst. iš jų yra vaikai, didžioji dalis nelydimi suaugusiųjų.

Rekomenduojami video