Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaSužinok. Augink atsakingaiKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sužinok. Augink atsakingai
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Lenkija: žadama atimti generolo laipsnį V. Jaruzelskiui

Lenkijos gynybos ministras Antonis Macerevičius (Antoni Macierewicz) mano, kad reikia atimti karinį laipsnį generolui Voicechui Jaruzelskiui (Wojciech Jaruzelski) (1923-2014), kuris iš esmės valdė šalį devintajame dešimtmetyje.

Karinės žinybos vadovas išsakė savo nuomonę antradienį rytinėje Lenkijos televizijos laidoje.

"Žmonėms, padariusiems nusikaltimų savo tautai, turi būti atimti kariniai laipsniai. Šis žmogus nusipelnė istorijos ir visuomenės pasmerkimo", - pareiškė A. Macerevičius.

"Noriu informuoti lenkus, kad šiandien iš Nacionalinės gynybos ministerijos darbuotojų lūpų paskutinį kartą nuskambėjo žodis "generolas" tariant pono V. Jaruzelskio pavardę. Imamės teisinių žygių, kad kariniai laipsniai būtų atimti tiek V. Jaruzelskiui, tiek (buvusiam komunistinės Lenkijos vidaus reikalų ministrui) Česlavui Kiščakui (Czeslaw Kiszczak). Nusikaltėliai, atsakingi už ginkluotus veiksmus prieš savo tautą, nėra verti turėti karinių laipsnių", - sakė gynybos ministras.

Anot A. Macerevičiaus, laipsnių atėmimas bus įformintas Seimo sprendimu. "Bus pakeistas atitinkamas įstatymo straipsnis", - paaiškino jis.

Lenkiją valdančios Jaroslavo Kačynskio (Jaroslaw Kaczynski) Teisės ir teisingumo partijos atstovai laiko nusikaltimu V. Jaruzelskio sprendimą naktį į 1981 metų gruodžio 13-ąją įvesti šalyje karinę padėtį. Tada buvo suimta ir internuota apie 3 tūkstančius opozicijos aktyvistų, tarp jų - beveik visi legendinės "Solidarumo" profsąjungos vadovybės nariai ir jos lyderis Lechas Valensa (Lech Walęsa).

Pažeminti V. Jaruzelskį iki eilinio Lenkijoje raginama jau kelerius metus, bet atitinkamas įstatymas kol kas nepriimtas.

Rekomenduojami video