Lenkijos valdžia svarsto apie galimybę taikyti apribojimus Lenkijoje investuojančioms JAV ir Vokietijos žiniasklaidos įmonėms, kadangi šios dažnai yra kritiškos valdančiosios Teisės ir teisingumo partijos (PiS) atžvilgiu, praneša "Bloomberg".
Europos Sąjunga (ES) jau žengė precedento neturinčius žingsnius, kuriais siekiama priversti Jaroslavo Kačinskio (Jaroslaw Kaczynski) valdomą PiS partiją pergalvoti planuojamus pakeitimus, skirtus konsoliduoti jėgą teismų bei žiniasklaidos atžvilgiu.
Planai pakeisti privačios žiniasklaidos nuosavybės taisykles paskelbti po praėjusiais metais vykdytų "valymų" valstybiniuose žinių kanaluose. Šie kanalai jau pernai pateko tiesioginei PiS priklausomybei, o nacionalinės televizijos vadovu buvo paskirtas buvęs šios partijos narys Jacekas Kurskis (Jacek Kurski).
"Kelios kapitalo grupės valdo didžiąją Lenkijos žiniasklaidos dalį, - pirmadienį Žešuve piktinosi J. Kačinskis. - Tai turi keistis, ir mes norime įvesti panašius įstatymus kaip Prancūzijoje".
Prancūzijoje galioja vieni griežčiausių prieš žiniasklaidos koncentraciją nukreiptų įstatymų visoje ES.
Vokietijos "Bauer Media Group" kontroliuoja didžiausią Lenkijos radijo stotį bei vieną populiariausių interneto portalų "Interia". Tuo tarpu šveicarams ir vokiečiams priklausanti "Ringier Axel Springer Media" leidžia didžiausią šalies tabloidą "Fakt", lenkišką "Newsweek" versiją bei interneto portalą ir televiziją "Onet".
Be to, "Verlagsgruppe Passau" kontroliuoja apie 20 regioninių laikraščių, o didžiausią privačią Lenkijos televiziją TVN bei jos naujienų kanalus TVN24 ir TVN24BiS valdo JAV Tenesio valstijoje įsikūrusi "Scripps Network Interactive" žiniasklaidos grupė.