Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaSužinok. Augink atsakingaiKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sužinok. Augink atsakingai
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Lenkija žada sukurti 30 tūkstančių naujų darbo vietų

Lenkijos valdžia žada sukurti apie 30 tūkstančių naujų darbo vietų verslo sektoriuje, kad pritrauktų kompanijas, kurios svarsto galimybę palikti Jungtinę Karalystę po šios pasitraukimo iš Europos Sąjungos (ES), rašo "Bloomberg".

Varšuva, stengdamasi susigrąžinti emigrantus, po šalies įstojimo į ES 2004-aisiais išvykusius į Jungtinę Karalystę, žada 245 milijonų JAV dolerių vertės planą, kuriuo siekiama atnaujinti ekonomiką ir mažinti priklausomybę nuo užsienio kapitalo. Ministro pirmininko pavaduotojas Mateušas Moraveckis (Mateusz Morawiecki) pirmadienį atskleidė, kad jo šalis pernai jau kalbėjosi su daugiau nei 30 finansų ir kitų kompanijų dėl dalinio persikėlimo į Lenkiją.

"Lenkai kraustėsi į Londoną, o dabar kompanijos iš Londono perkelia savo darbo vietas į Lenkiją", - spaudos konferencijoje pirmadienį pareiškė M. Moraveckis.

"Brexit" jau dabar ženkliai sumažino į Vakarus išvykstančių lenkų srautus. Pasak apklausų, emigruoti svarstančių žmonių skaičius po birželio referendumo sumažėjo maždaug trečdaliu, o tuo tarpu nedarbas šalyje yra rekordiškai mažas - 8,3 procento.

2017-ųjų "Bloomberg" inovatyvumo indekse Lenkija taip pat pakilo iki 22 vietos. Pagerėję rodikliai padėjo Lenkijai tapti regiono lydere pritraukiant darbus paslaugų sektoriuje.

Vietinė Lenkijos spauda taip pat skelbia, kad viena iš kompanijų, svarstančių apie galimybę perkelti dalį savo veiklos į centrinę Europą, yra amerikiečių bankas "JP Morgan Chase".

Rekomenduojami video