Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaSužinok. Augink atsakingaiKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sužinok. Augink atsakingai
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Lenkija stengiasi nuraminti kritikus ES

Lenkijos parlamentas ketvirtadienį turėtų priimti teisės aktą, kuris, anot valdančiosios partijos „Įstatymas ir teisingumas“ (PiS), išsklaidys ES susirūpinimus dėl teisinės valstybės principo laikymosi šalyje, rašo Briuselio nepriklausomas interneto leidinys „EUobserver“.

„Mes visi norime išspręsti konstitucinio teismo problemą“, – trečiadienį sakė premjerė Beata Szydlo.

Ji išreiškė viltį, kad Lenkijos opozicijos grupės ir ES institucijos Briuselyje laikosi to paties požiūrio.

Ginčas dėl konstitucinio teismo įsiplieskė praeitais metais, kai PiS mėgino paskirtį Konstitucinį Tribunolą sau palankius teisėjus ir priėmė įstatymų, kurie, pasak kritikų, paralyžiuoja šios institucijos darbą.

Tribunolas padarė išvadą, kad jo pertvarkymas kertasi su konstitucija, bet vyriausybė atsisakė pripažinti tą nutartį.

Europos Komisija sausį pradėjo tyrimą dėl teisinės valstybės principo padėties Lenkijoje, o abi pusės paskelbė viena kitą smerkiančių pareiškimų.

Aukščiausioji ES vykdomosios valdžios institucija atliko tolesnį žingsnį tame procese, birželio 1 dieną pateikusi savo nuomonę, kurioje dėstomas susirūpinimas dėl Lenkijos vyriausybės pozicijos.

Tas dokumentas konfidencialus, bet Komisijos pirmininko pavaduotojas Fransas Timmermansas aiškino, kad jo institucija tebėra susirūpinusi dėl naujų konstitucinio teismo teisėjų paskyrimo, Tribunolo sprendimų vykdymo ir jo gebėjimo vertinti naujų teisės aktų konstitucingumą.

PiS parengtame naujame įstatymo projekte švelninami kai kurie partijos ankstesni reikalavimai, – pavyzdžiui, kad sprendimui reikalingas teisėjų kvorumas.

Tačiau dokumente sakoma, kad Tribunolas privalo visiškai įtraukti į savo darbą PiS paskirtus teisėjus, o ankstesnė teismo išvada, kad PiS kišimasis į jo darbą yra neteisėtas, turėtų būti atšaukta.

Šis teisės aktas tikriausiai bus priimtas, nes PiS turi daugumą Seime – Lenkijos parlamento žemuosiuose rūmuose.

Šalies žiniasklaida pranešė, kad PiS nori priimti tą teisės aktą, kad įsiteiktų JAV prezidentui Barackui Obamai, kuris atvyks į penktadienį prasidėsiantį NATO viršūnių susitikimą Varšuvoje.

Rekomenduojami video