Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaSužinok. Augink atsakingaiKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sužinok. Augink atsakingai
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Lenkija neįsileido prokremliškų baikerių

 Grupė baikerių, priklausančių prieštaringai vertinamam Kremliaus politiką palaikančiam Rusijos klubui „Naktiniai vilkai“, važiavusi į Vokietiją švęsti pergalės prieš nacius metines, sekmadienį nebuvo įleista į Lenkiją, pranešė pareigūnai.

Septyni baikeriai nebuvo praleisti per Terespolio-Bresto sienos perėją tarp Baltarusijos ir Lenkijos dėl „saugumo“ priežasčių, nurodė sienos apsaugos pareigūnai.

Tą grupę sudarė keturi slovakai, du vokiečiai ir vienas Rusijos pilietis. Sprendimas jų neįleisti buvo motyvuotas noru „užtikrinti viešąją tvarką“, sakė Terespolio sienos apsaugos tarnybos atstovas Dariuszas Siennickis (Darjušas Senickis).

Jie tikėjosi prisidėti prie kitų Rusijos baikerių, jau įvažiavusių į Lenkiją per kitas perėjas, ir kelių dešimčių lenkų baikerių, turėjusių juos lydėti.

„Jie nebuvo įleisti į Lenkiją dėl saugumo priežasčių. Tai kvaila. Grįžtame į Varšuvą be jų“, – naujienų agentūrai AFP telefonu sakė Lenkijos baikerių grupės „Rajd Katynski“ („Katynės žygis“) vadovas Wiktoras Wegrzynas (Viktoras Vengžynas).

Lenkija jau antrus metus iš eilės neleido surengti nacionalistinio klubo „Naktiniai vilkai“ žygio per savo teritoriją.

Varšuva penktadienį paskelbė uždraudusi grupei Rusijos motociklininkų kirsti šalies teritoriją pakeliui į Berlyną, nerimaujant, kad kai kurie iš jų yra „Naktinių vilkų“ klubo nariai. Ši baikerių organizacija uoliai reiškia palaikymą Rusijos prezidentui Vladimirui Putinui.

Tie baikeriai norėjo kirsti Vidurio Europos šalis pakeliui į Vokietijos sostinę, kur gegužės 9-ąją tikėjosi atšvęsti pergalės Antrajame pasauliniame kare 71-ąsias metines.

Pernai „Naktinių vilkų“ nariams taip pat nebuvo leista įvažiuoti į Lenkiją, tvyrant didelei įtampai tarp Maskvos ir Varšuvos.

Rusijos užsienio reikalų ministerija praeitą savaitę vadino tą draudimą „piktavaliu ir cinišku gestu“, kuriuo siekiama „neleisti grupei Rusijos piliečių pagerbti tarybinių karių, žuvusių vaduojant Europą nuo fašizmo“.

1989 metais, dar prieš Sovietų Sąjungos subyrėjimą, įkurtas baikerių klubas „Naktiniai vilkai“ dabar turi apie 5 tūkst. narių visoje Rusijoje ir kai kuriose buvusiose sovietinės imperijos respublikose.

Šio klubo vadovas Aleksandras Zaldostanovas palaiko artimus ryšius su V.Putinu, kuris ne kartą yra dalyvavęs baikerių organizuojamuose nacionalistiniuose renginiuose.

Šie baikeriai aktyviai veikia Ukrainai priklausančiame Krymo pusiasalyje nuo 2014 metų kovą Maskvos įvykdytos tos teritorijos aneksijos, taip pat Ukrainos prorusiškų separatistų kontroliuojamame Luhansko regione, kur kai kurie „Naktinių vilkų“ nariai prisidėjo prie kovotojų pajėgų.

Rekomenduojami video