Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaSužinok. Augink atsakingaiKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sužinok. Augink atsakingai
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Kinijoje dėl snygio įstrigo dešimtys tūkstančių keleivių

 Kinijoje dešimtys tūkstančių žmonių, vykstančių sutikti Naujųjų metų pagal mėnulio kalendorių, antradienį įstrigo Guangdžou miesto stotyse, pranešė valstybinė žiniasklaida, sniegui ir ledui taip pat sutrikdžius didžiausią pasaulyje kasmetinę žmonių migraciją ir kitose šalies vietose.

Daugelis traukinių pietinės Guangdongo provincijos sostinėje vėlavo, kai Kinijos šiaurinius ir vidurio regionus apėmė šalčių banga, o norintys išvykti negalėjo pasinaudoti jokiomis kitomis transporto priemonėmis.

Pasak policijos, dviejose pagrindinėse Guangdžou stotyse įstrigusių žmonių skaičius pirmadienio popietę siekė beveik 100 tūkst., o tvarkai palaikyti buvo mobilizuoti beveik 4 000 policininkų ir apsaugininkų.

Antradienį apie pietus pagrindinėje Guangdžou stotyje ir jos prieigose tebelaukė daugiau negu 50 tūkst. susikrimtusių keleivių, nes 24 traukiniai vėlavo, nurodė valstybinė naujienų agentūra „Xinhua“.

Guangdonge, svarbiame Kinijos pramonės centre, dirba daugybė migrantų, kurie palieka savo namus kaimuose ir išvyksta dirbti fabrikuose.

Daugelis jų sugrįžta namo tik kartą per metus, laikantis tradicijos, kad visi šeimos nariai turis susirinkti kartu Naujųjų metų, kurie šiemet bus švenčiami vasario 8-ąją, išvakarėse.

Šis fenomenas tampa didžiule našta Kinijos transporto infrastruktūrai.

Vyriausybės duomenimis, per 40 dienų šventinį sezoną šalies transporto sistema perveš 2,91 mlrd. keleivių. Šis kasmetinis žmonių judėjimas, kaip manoma, yra didžiausias pasaulyje.

Pastarąjį mėnesį didžiąją Kinijos dalį stingdė neįprastai šaltų orų banga. Daug kur buvo viršyti dešimtmečius išsilaikę šalčių rekordai, o kai kur pasnigo pirmąkart per daugelį metų.

Rekomenduojami video