Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaSužinok. Augink atsakingaiKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sužinok. Augink atsakingai
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Kiek sveria meilė? Lenkijoje nuo tilto nupjautos įsimylėjėlių spynos svėrė mažiausiai 4 tonas

Tumskio tiltas Lenkijoje per vieną dieną neatpažįstamai pasikeitė. Taip nutiko dėl to, kad Vroclavo valdžia liepė nupjauti visas ant tilto turėklų sukabintas meilės spyneles. Įvykdžius šiuos darbus tiltas palengvėjo mažiausiai 4 tonomis.

Į miesto valdžios suorganizuotą tilto turėklų valymo akciją atvyko ne tik miesto kelių tarnybų šaltkalviai, bet ir tie, kurie panoro išsaugoti savo meilės simbolį.

Aišku, tai buvo įmanoma padaryti tik jei poros pasiliko atsarginius ant tilto užkabintų spynelių raktus, nes pagal nerašytą tradiciją raktą privalu išmesti į po tiltu vilnijančią upę.

„Su draugu spynelę pakabinome 2014 metais. Mūsų meilės istorija prasidėjo visiškai atsitiktinai. Kartu ėjome į pradinę mokyklą, ir vėliau draugas prisipažino, kad visada mane mylėjo, o aš nieko nežinojau. Atvirkščiai, maniau, kad jam patinka mano draugė“, – pasakojo vienos iš meilės spynelių savininkė Dorota.

Tiesa, Dorota neišsaugojo rakto, bet spyną atgavo, tik kiek apgadintą bei gerokai parūdijusią.

„Gaila, bet mums su draugu nepavyko išsaugoti santykių, mūsų meilė baigėsi. Dabar liko tik gražūs prisiminimai bei aprūdijęs meilės įrodymas – spyna“, – sakė Dorota.

Vroclavo valdžiai teko imtis tokių nepopuliarių veiksmų, nes, nepaisant romantiškai nusiteikusių vietos gyventojų bei turistų, plieninį tiltą reikia nuolat remontuoti.

„Beveik dešimtmetį čia kabančios spynos trukdė perdažyti tiltą. Mūsų duomenimis, ant tilto sukabintos spynos sveria 4 – 5 tonas“, – teigė Vroclavo kelininkų atstovė Ewa Mazur.

Tiesa, tokį svorį tiltas ir jo turėklai atlaiko, bet daugybė spynų ir spynelių, pagamintų iš skirtingų metalų, skatina jo konstrukcijų koroziją, o su tuo negali taikstytis miesto kelių ir tiltų priežiūros tarnybos darbuotojai.

„Pagal susitarimą su tiltą dažyti įsipareigojusia kompanija, ji turi suteikti 10 metų antikorozinę garantiją. Todėl po renovacijos bus uždrausta kabinti bet kokias spynas ant plieninių tilto konstrukcijų mažiausiai 10 metų“, – tikino Vroclavo kelininkų atstovė Ewa Mazur.

Visi įsimylėjėliai, spėję pakabinti savo meilės simbolį ant TumskiO tilto, dar turi galimybę susigrąžinti savo spyneles. Jų ieškoti bus galima specialiame Vroclavo kelių priežiūros būstinės sandėlyje.

Tiesa, pasiryžusiems susigrąžinti šiuos meilės simbolius prireiks nemažai kantrybės, nes kelias tonas sveriančioje bei meilės žodžiais aprašinėtoje metalo krūvoje turbūt bus ne mažiau kaip 30 tūkstančių spynelių.

Rekomenduojami video