Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaSužinok. Augink atsakingaiKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sužinok. Augink atsakingai
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
JK vidaus reikalų sekretorės atsakas Vokietijos kanclerei: galite pasikliauti Didžiąja Britanija

Didžiosios Britanijos vidaus reikalų sekretorė Amber Rudd tvirtina, kad Jungtinė Karalystė (JK) su Europos Sąjunga (ES) po „Brexit“ nori išlaikyti stiprią ir ypatingą partnerystę, praneša BBC.

Vokietijos kanclerė Angela Merkel sekmadienį pareiškė, kad nuo šiol Europa turi pati kovoti už savo likimą.

Ji teigė, kad po Donaldo Trumpo išrinkimo prezidentu ir Didžiosios Britanijos sprendimo pasitraukti iš ES Bendrija nebegali „visiškai pasikliauti“ JAV ir JK.

Tačiau A. Rudd patikino, kad JK nori ir toliau artimai bendradarbiauti su ES.

Kalbėdama radijo stoties „BBC Radio 4“ laidoje „Today“, A. Rudd teigė: „Pradėję derybas dėl išstojimo iš ES, galėsime patikinti Vokietiją ir kitas Europos šalis, kad būsime tvirti jų partneriai gynybos, saugumo ir, tikimės, prekybos srityse.“

„Tai bus svarbiausios derybos šiai šaliai per kelis pastaruosius dešimtmečius. Atlikti tai taip, kaip reikia, bus itin svarbu, ir mes nenuvertiname (šios užduoties) sudėtingumo“, – kalbėjo JK vidaus reikalų sekretorė.

„Ponią Merkel galime patikinti, kad norime išlaikyti stiprią ir ypatingą partnerystę siekdami, jog visoje Europoje pavyktų išlaikyti saugumą. Tai padės mus apsaugoti tiek nuo užsienio teroristų, tiek nuo tų, kuriuos bandoma išugdyti mūsų šalyje“, – sakė A. Rudd.

A. Merkel minėtuosius komentarus išsakė po to, kai Didžiojo septyneto (G7) aukščiausio lygio susitikimo metu D. Trumpas atsisakė dar kartą įsipareigoti laikytis 2015-aisiais pasirašyto Paryžiaus klimato kaitos susitarimo.

Rekomenduojami video