Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaSužinok. Augink atsakingaiKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sužinok. Augink atsakingai
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
JK premjeras Johnsonas įspėja neatostogauti Lietuvoje

Jungtinės Karalystės (JK) premjeras Borisas Johnsonas įspėjo šalies gyventojus neatostogauti „gintarinėse“ šalyse, kurioms priskiriama dauguma valstybių, įskaitant Lietuvą.

Priminsime, kad gegužės 17 d. JK atlaisvino tarptautinių kelionių apribojimus, o šalys buvo suskirstytos pagal šviesoforo spalvas į „žalias“, „gintarines“ ir „raudonas“, įvertinus jų sergamumo koronavirusu lygį ir užsikrėtimo grėsmę. Šalių priskyrimas vienai ar kitai spalvai bus peržiūrimas kas tris savaites nuo gegužės 17-osios. Raudona reikš, kad jų piliečiai į JK nebus įleidžiami, o iš ten grįžę JK gyventojai privalės 10 dienų izoliuotis viešbutyje ir už tai susimokėti bei atlikti PCR testus 2-ąją ir 8-ąją saviizoliacijos dieną.

Iš gintarine (amber) spalva pažymėtų valstybių grįžusiems JK gyventojams tekts saviizoliuotis namuose 10 dienų ir atlikti PCR testus 2-ąją ir 8-ąją saviizoliacijos dieną. Siekiant anksčiau užbaigti saviizoliaciją galima bus privačia tvarka atlikti papildomą testą 5-ąją saviizoliacijos dieną dalyvaujant Test to Release programoje.

Žalia spalva pažymėtos šalys reikš, jog į jas galima keliauti be apribojimų, tačiau prieš skrydį ir po jo tektų atlikti testus. Pasak premjero, jei dėl itin svarbių priežasčių, pavyzdžiui, šeimos ar verslo reikalų, iškilo būtinybė apsilankyti „gintarinėje“ šalyje, joje buvę asmenys privalės grįžę į JK saviizoliuotis, pasidaryti privalomus testus, užpildyti keleivių katalogizavimo formą ir atlikti kitus formalumus.

B. Johnsono įspėjimas išplatintas po to, kai atlaisvinus tarptautines keliones, tūkstančiai JK gyventojų iškeliavo į Prancūziją, Graikiją, Ispaniją ir JAV – vien pirmąją apribojimų panaikinimo dieną buvo užregistruota daugiau kaip 150 skrydžių iš šalies.

Tiesa, kelionės į „gintarines“ šalis nėra neteisėtos, tačiau jos yra itin nerekomenduojamos. Kai kurios kelionių organizavimo kompanijos atsisako kompensuoti keliones į „gintarines“ šalis šią vasarą, kurios buvo rezervuotos praėjusiais metais arba kurių datos buvo perkeltos pačių kelionių organizatorių.


Rekomenduojami video