Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaSužinok. Augink atsakingaiKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sužinok. Augink atsakingai
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
J. McCainas: JAV privalo pasipriešinti V. Putinui

Respublikonų senatorius Johnas McCainas sekmadienį pareiškė, kad Jungtinės Valstijos gali pagerinti santykius su Rusija tik tuo atveju, jei Rusijos prezidento Vladimiro Putino atžvilgiu laikysis griežtos pozicijos, ir ragino stiprinti sankcijas Maskvai, informuoja „Reuters“.

„Mes aktyviai skatinsime savo kolegas dėl Rusijos atakos prieš Jungines Valstijas įvesti šaliai reikšmingesnes ir griežtesnes sankcijas. Turime suprasti, kad V. Putinas ir toliau rodys agresiją, nebent mes pasipriešinsime jam“, – Gruzijos sostinėje Tbilisyje sakė J. McCainas.

Per turą Baltijos šalyse, Ukrainoje ir Gruzijoje senatorius J. McCainas ir kiti senatoriai patikino buvusias sovietų valstybes, kad JAV rems jas, nepaisant išrinktojo JAV prezidento Donado Trumpo išreikštų abejonių dėl NATO ir pagyrų Rusijos prezidentui V. Putinui.

Ketvirtadienį kadenciją baigiantis JAV prezidentas Barackas Obama ėmėsi naujų sankcijų prieš Rusiją ir nurodė iš šalies išsiųsti 35 Rusijos diplomatus. JAV dėl kibernetinių atakų prieš JAV politines grupes prezidento rinkimų proceso metu įvedė sankcijas dviem Rusijos žvalgybos agentūroms.

Tačiau nekilnojamojo turto magnatas D. Trumpas savo rinkimų kampanijos metu leido suprasti, kad gali laikytis švelnesnės pozicijos Maskvos atžvilgiu, ir penktadienį pasveikino V. Putiną nesiėmus atsako į naujas JAV sankcijas.

„Puikus V. Putino žingsnis, visados žinojau, kad jis labai protingas“, – „Twitter“ paskyroje rašė D. Trumpas.

J. McCainas taip pat pažadėjo, kad Jungtinės Valstijos ir toliau palaikys Ukrainą: „Siunčiu Amerikos žmonių žinutę – mes esame su jumis, jūsų kova yra mūsų kova, mes laimėsime kartu. 2017 metais nugalėsime įsibrovėlius ir išsiųsime juos ten, iš kur atvyko. V. Putinui – tu niekuomet nenugalėsi Ukrainos žmonių ir neatimsi jų nepriklausomybės ir laisvės“, – teigė senatorius.

Rekomenduojami video