Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaSužinok. Augink atsakingaiKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sužinok. Augink atsakingai
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Išgirdo pagalbos šauksmą: Kačių salos keturkojės gavo daug ėdalo

Daugybė kačių, karaliaujančių vienoje atokioje Japonijos saloje, patenkintos šveičiasi savo kailiukus, kai ten gyvenančių žmonių prašymas padėti išmaitinti tas keturkojes sulaukė didelio atgarsio visoje šalyje.

Mažytėje pietinėje Aošimos saloje gyvena per 140 kačių – aštuonis kartus daugiau negu žmonių. Tačiau kai sulaukėjusiomis katėmis besirūpinantys gyventojai neseniai pristigo kačių ėdesio, jų prašymas suteikti pagalbą sulaukė neįtikėtino atsako.

„Maistas pradėjo plūsti iš visos Japonijos“, – naujienų agentūrai AFP penktadienį sakė 59 metų Kazuyukis Ono, kurio nerimo kupina „Twitter“ žinutė išprovokavo šią „humanitarinės pagalbos“ bangą.

„Dabar ėdesio turim tiek daug, kad nebeturim kur jo laikyti, – pridūrė vyras. – Prašome žmones liautis šelpti. Vis dėlto katės vargu ar galėtų būti laimingesnės.“

Šimtai kačių maisto pakuočių buvo atplukdyta į Aošimos prieplauką, esančią už pusvalandžio kelio laivu nuo pagrindinių Japonijos salų, kaip tik prieš vasario 22-ąją, kai šalyje oficialiai minima Kačių diena.

„Maistą pradėta gabenti kaip tik tuo laiku, – sakė K. Ono. – Pavasarį ir vasarą turistai atveža maisto katėms, bet kai atšąla – jūra būna audringa, ir niekas neatvyksta. Kai kada laivai negali plaukti per dideles bangas. Tai paslaptinga maža salelė.“

Aošima, dar žinoma kaip Kačių sala, kadaise buvo maždaug tūkstančio žmonių namai, bet dabar gyventojų belikę tik 16, daugiausiai pensininkų.

Tačiau katės, kurių į salą buvo atgabenta, kad jos gaudytų žvejų laivuose besiveisiančias peles, dabar tapo pagrindinėmis gyventojomis, o žmonės iš Azijos ir netgi Europos keliauja į salą, kad pasigėrėtų šiomis pūkuotomis keturkojėmis.

„Čia tikras kačių rojus“, – teigė K. Ono, kuris parašė žinutę „Twitter“, kai buvo pastebėta, kad tuojau nebebus ko įberti į dubenėlius globotinėms.

„Čia nėra varnų, šunų, dviračių ir automobilių, – aiškino vyras. – Jos labiausiai mėgsta tiesiog gulinėti gatvėje ir visą dieną šildytis saulėje. Dabar jų pilvukai pilni; jos patenkintos murkia“, – pridūrė jis.

Rekomenduojami video