Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaSužinok. Augink atsakingaiKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sužinok. Augink atsakingai
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Indijos ūkininkai skundžiasi papūgomis narkomanėmis

Kelių Indijos valstijų ūkininkai skundžiasi papūgomis, kurios reguliariai atskrenda į opijaus aguonų laukus ir sunaikina apie dešimtadalį derliaus, rašo Didžiosios Britanijos laikraštis "The Daily Mirror".

Šis fenomenas pirmą kartą buvo pastebėtas 2015 metais Radžastano valstijos Čitorgarho miesto rajone. Bet 2017 metais tas pat darosi ir kaimyninėje Madhja Pradešo valstijoje. Pasak ūkininkų, į opijaus aguonų laukus atskrendančių paukščių kasmet daugėja.

"Šiaip jau papūgos, susirinkusios į būrį, triukšmauja. Bet šie paukščiai neišleidžia jokio garso, kai atskrenda į mūsų laukus", - sakė žurnalistams indų ūkininkas Sobharamas Rathodas (Sobharam Rathod). Kad nubaidytų papūgas nuo savo laukų, valstiečiai sprogdina petardas, muša skardinius būgnus ir mėto akmenis. Bet visos šios priemonės beveik neduoda naudos kovoje su papūgomis narkomanėmis.

Indijos valdžia griežtai kontroliuoja vaistų gamybai skirtų opijaus aguonų auginimą. Sumažėjus derliui, ūkininkai jau gauna įspėjimus, kadangi, nepaisant papūgų daromos žalos, valstybei turi būti pristatytas tiksliai nurodytas derliaus kiekis.

Rekomenduojami video