Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaSužinok. Augink atsakingaiKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sužinok. Augink atsakingai
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Ieškote originalios dovanos mylimajam – pasimokykite iš australų

Gyvenimas kengūrų žemėje eina įprasta tvarka: vos sutikus Naujuosius,  pradėtos pardavinėti kryžiumi pažymėtos velykinės bandelės, pasirodė ir Valentino dienos dovanų reklamos. Tarp jų – ir vakariniame Sidnėjuje įsikūrusios vienintelės šalyje Valgomų vabzdžių fermos siūlomas dovanų rinkinėlis už 25 dolerius, praneša LRT RADIJAS apžvelgdamas Australijos verslo naujienas.

Rinkinyje – gražiai supakuoti kepti žiogai su česnaku, maišelis su riešutais, džiovintais vaisiais ir skrudintais kirminais, Lietuvoje vadinamais didžiaisiais milčiais, indelis džiovintų skruzdėlių. Atskirai elektroninėje parduotuvėje galima įsigyti skrudintų ir net šaldytų žiogų, skorpionų, tarakonų (po 15 dolerių už 20 gramų), prieskoninės skruzdėlių druskos (10 dolerių už 100 gramų) ir arbatos (už 3 dolerius), žiogų miltų (40 dolerių už 200 gramų).

Daugiabučių kaimynai – ne visada draugiški          

Sausis Australijoje, panašiai kaip Lietuvoje liepa, – karščiausias vasaros mėnuo. Tačiau jei sugalvotumėte čia trumpam pabėgti nuo lietuviškos žiemos, būkite pasirengę ne visai draugiškai aplinkai. Ypač jei apsistotumėte daugiabutyje prestižiniame Šiaurės Sidnėjaus priemiestyje. Gali pasitaikyti, kad neveiks jums įteiktas elektroninis raktas į baseiną, sporto salę, požeminį garažą ar  liftą, į durų užraktą gali būti prileista klijų.

Pasak dienraščio „Sydney Morning Herald“, taip vykdomas nuolatinių pastato gyventojų partizaninis karas prieš kaimynus, susigundžiusius užsidirbti (dažniausiai per internetinę nuomos agentūrą  „Airbnb“). Teoriškai svečiai tiesiogiai su būsto savininku nebendrauja, bet kaimynai jiems mielai pateikia savininko koordinates. Neapsikentęs skundų ir negaudamas užmokesčio iš „Airbnb“, jis savo verslą perkelia kitur, o nuolatiniai gyventojai lieka džiaugtis tvarka ir ramybe.

Tūkstančiams žmonių – reikalavimai sumokėti tariamas skolas

Gerų naujienų 2017 m. atnešė informacinių technologijų specialistams – jiems numatyta 45 proc. pakelti algas (nuo 110 tūkst. dolerių per metus iki  160 tūkst.). Nemažai jų galės rinktis darbą ir valstybinėse infrastruktūrose, kurias nuo praėjusių metų pabaigos lydi elektroninės nesėkmės.

Štai Australijos statistikos biuras prarado 9,6 mln. dolerių nepasiteisinus specialiai gyventojų surašymo programai. Šiuo metu iš pirmųjų dienraščių puslapių neišnyksta kritika Socialinio aprūpinimo ministerijai, sumaniusiai iš gyventojų atgauti 400 mln. permokėtų dolerių. Taupant lėšas, tūkstančiams žmonių nusiųsti reikalavimai sumokėti tariamas skolas, atsiradusias neteisingai suvedus Valstybinės mokesčių agentūros ir socialinio aprūpinimo duomenis.

20 proc. į šį tinklą pakliuvusiųjų visiškai nieko neskolingi, daugybei kitų prirašytos didesnės skolos. Lyg to būtų negana, Nacionalinis Australijos bankas per klaidą elektroniniu paštu pornografiniam interneto portalui pasiuntė 60 tūkst. savo klientų duomenis.

Skola – trilijonas Australijos dolerių

Žaliojo žemyno vyriausybė infrastruktūros pertvarkymo ėmėsi tikėdamasi  išbristi iš didžiulės – trilijono Australijos dolerių – užsienio skolos ir sumažinti nedarbą, šiuo metu siekiantį 5,8 proc.

Informacinės technologijos padeda atskleisti ir juodosios rinkos atvejus. Šiomis dienomis paskelbta apie 132 korupcijos atvejus pačiame departamente prekiaujant nelegaliomis darbo vizomis. Analitikų nuomone, jų daug daugiau. Nusikalstamas sindikatas darbo vizas išrūpindavo tariamiems aukšto lygio specialistams tariamose vadovaujamose pozicijose.

Už vidutiniškai 50 tūkst. dolerių užmokestį nusikaltėliai informacinių technologijų metodu sukurdavo nesančių darbo vietų dokumentaciją. Po kelerių metų tariamas vadovas, o iš tikrųjų baisiomis sąlygomis statybose vargęs juodadarbis, galėjo gauti tikrą Australijos nuolatinio gyventojo statusą.  Su darbo viza 457 Australijoje šiuo metu gyvena 95,7 tūkst. kvalifikuotų migrantų ir 76,4 tūkst. jų šeimų narių.

Rekomenduojami video