Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaSužinok. Augink atsakingaiKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sužinok. Augink atsakingai
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Gruzijos piliečiai po Europą keliaus be vizų

Europos Parlamentas (EP) ketvirtadienį nusprendė suteikti galimybę Gruzijos piliečiams trumpam laikui atvykti į ES Šengeno erdvę be vizų.

Pagal atnaujintas taisykles biometrinius pasus turintys Gruzijos piliečiai galės viešėti Šengeno erdvėje be vizų turizmo ar verslo tikslais ne ilgiau kaip 90 dienų per 180 dienų laikotarpį. Bevizis režimas galios 22 ES valstybėse, taip pat Islandijoje, Lichtenšteine, Norvegijoje ir Šveicarijoje. Jis nesuteikia galimybės įsidarbinti.

EP pranešėja Marija Gabriel (Europos liaudies partija, Bulgarija) pažymėjo, jog Tbilisis įvykdė visus vizų liberalizavimo reikalavimus. Savo ruožtu Europos Komisija įpareigota toliau stebėti jų įgyvendinimą, ypač kovos su organizuotu nusikalstamumu pažangą.

Naujajai tvarkai dar formaliai turi pritarti ES Taryba. Bevizis režimas įsigalios kartu su išplėstomis jo sustabdymo taisyklėmis. Vizų reikalavimą bus galima grąžinti, jei gerokai padaugėtų atitinkamos šalies piliečių, kurie neįleidžiami į ES ar nepagrįstai prašo prieglobsčio, taip pat padidėtų pavojus ES valstybių viešajai tvarkai ar vidaus saugumui.

Lietuvoje išrinktas EP narys Bronis Ropė (Žalieji) pažymėjo, kad "Gruzija jau seniai siekė suartėjimo su ES, dėl to atliko daug sunkių reformų ir daug nukentėjo nuo savo ne itin draugiškos kaimynės". Pasak EP nario, "panaikindami vizas Gruzijos piliečiams mes parodysime, jog ES laikosi savo įsipareigojimų, ir paskatinsime kitas mūsų kaimynes plėtoti gerą valdymą ir demokratiją, saugoti žmogaus teises ir laikytis rinkos ekonomikos principų". "Gruzija yra demokratiška, stabili šalis, gerbianti žmogaus teises ir besilaikanti europinių vertybių", - pridūrė europarlamentaras.

Petras Auštrevičius (Liberalų ir demokratų aljansas) pabrėžė reikšmingą Gruzijos pažangą kovos su korupcija, teismų reformos, sienų apsaugos ir kitose srityse, nors ji "dar ir ne viską užbaigė". Kartu jis pasidžiaugė, kad "ES kuria partnerystę, o ne stato sienas, "kaip, deja, šiandien daro kai kurios pasaulio šalys". P. Auštrevičius taip pat išreiškė viltį, kad Ukraina artimiausioje ateityje taps kita valstybe, kuriai galėsime patvirtinti vizų liberalizavimą.

Rekomenduojami video