Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaSužinok. Augink atsakingaiKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sužinok. Augink atsakingai
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Griežti talibų ribojimai – afganams draus klausytis muzikos

Afganistane valdžią užėmęs Talibano judėjimas yra pasirengęs eiti koja kojon su laiku, kiek tai yra įmanoma, tačiau remsis islamo įstatymais: nors muzika bus uždrausta, bet moterys galės išeiti iš namų kasdieniais reikalais be vyriškos lyties asmens palydos, laikraščiui „The New York Times“ sakė Talibano atstovas Zabihullah Mujahidas.

„Islamas draudžia muziką. Bet mes tikimės, kad galėsime įtikinti žmones nedaryti tokių dalykų (klausytis muzikos), nedarydami jiems spaudimo“, – sakė jis interviu laikraščiui. Pasak judėjimo atstovo, talibai siekia „atstyti šalį, kurią sugriovė karo dešimtmečiai“. „Norime kurti ateitį ir užmiršti tai, kas buvo praeityje“, – sakė jis.

Kalbėdamas apie Afganistano moteris, kurių gyvenimo būdo pasikeitimas atėjus Talibanui kelia nerimą tarptautinei bendruomenei, Z. Mujahidas patikino, jog būgštavimai, kad moterys privalės likti namuose ir dengti visą veidą būdamos viešumoje, yra nepagrįsti.

Pasak jo, reikalavimas, kad moterį viešumoje lydėtų jai giminingas vyras, buvo netinkamai interpretuojamas, nes toks reikalavimas keliamas tik tris ir daugiau dienų trunkančioms moterų išvykoms.

„Jeigu jos nori eiti į mokyklą, biurą, universitetą arba ligoninę, jiems nereikia mahramo (vyro palydos)", – patikino atstovas. Tačiau kol kas jis rekomenduoja afganistanietėms likti namuose, kol visi Talibano grupuotės nariai bus apmokyti, kaip teisingai elgtis su moterimis.

Kalbėdamas apie užsienio šalių vykdomą su tarptautinėmis pajėgomis bendradarbiavusių afganistaniečių evakavimą iš šalies jis patikino, jog tie, kas turi dokumentus, patvirtinančius, kad gali išvykti į užsienį, yra praleidžiami į oro uostą.

„Mes sakėme, kad žmonėms, neturintiems reikiamų dokumentų, neleidžiama išvažiuoti. Jiems reikia pasų ir vizų šalių, į kurias ketina vykti, o tada jie galės išskristi. Jeigu jų dokumentai tvarkingi, mes neklausime, ką jie veikė anksčiau“, – kalbėjo Z. Mujahidas.

Jis taip pat išreiškė nusivylimą šiuo metu vykstančia afganistaniečių evakuacija į Vakarus. „Jie neturi kištis į mūsų šalies reikalus ir iš mūsų atimti žmogiškuosius išteklius: gydytojus, profesorius ir kitus žmones, kurie mums reikalingi čia. Amerikoje jie gali tapti indų plovėjais arba virėjais. Tai yra nežmoniška“, – piktinosi Talibano atstovas.

Rekomenduojami video