Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaSužinok. Augink atsakingaiKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sužinok. Augink atsakingai
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Graikijos saloje įsiplieskė nauji susirėmimai

Trys migrantai buvo hospitalizuoti penktadienį po muštynių vienoje stovykloje Graikijos Chijo saloje, tapusioje migracijos krizės židiniu, pranešė naujienų agentūra ANA, šaliai ruošiantis pradėti grąžinti atvykėlius į Turkiją pagal Europos Sąjungos ir Ankaros susitarimą.

Atėnų naujienų agentūros pranešime sakoma, kad policija panaudojo kurtinamąsias granatas, mėgindama suvaldyti riaušininkus per vėlai vakare įsiplieskusias muštynes, per kurias buvo smarkiai nusiaubta Vialo stovykla, tarp jų medicinos dispanseris.

Migrantus palaikantys aktyvistai sakė, kad šie neramumai prasidėjo po ketvirtadienio pavakare surengtos demonstracijos, per kurią migrantai reikalavo leisti jiems išeiti iš stovyklos.

Dar aštuoni migrantai buvo hospitalizuoti ketvirtadienį paryčiais po muštynių tarp sirų ir afganų sausakimšoje migrantų stovykloje, įkurtoje Pirėjo uostamiestyje netoli Atėnų.

Chijo saloje veikia vienas iš penkių karštaisiais taškais vadinamų migrantų priėmimo ir patikros centrų, įkurtų Graikijos salose, patiriančiose didžiulį spaudimą dėl viltį praradusių atvykėlių, daugiausiai pabėgėlių iš karo krečiamos Sirijos, antplūdžio.

Vialo stovykloje gyvena 1,5 tūkst. žmonių, nors joje planuota apgyvendinti tik 1,2 tūkst. atvykėlių, nurodė ANA.

Turkijos premjeras Ahmetas Davutoglu (Achmetas Davutohlu) ketvirtadienį patvirtino, kad migrantų grąžinimas iš Graikijos į Turkiją pagal susitarimą su ES prasidės ateinantį pirmadienį.

Pagal šį susitarimą visi ekonominiai migrantai, atvykę į Graikiją po kovo 20 dienos, gali būti grąžinti atgal į Turkiją, nors sprendimas dėl kiekvieno tokio asmens turi būti priimamas individualiai.

ES įsipareigojo už kiekvieną grąžinamą sirą priimti vieną pabėgėlį iš stovyklų Turkijoje.

Rekomenduojami video