Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaSužinok. Augink atsakingaiKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sužinok. Augink atsakingai
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Ginčas dėl Kurilų: Japonija pareiškė protestą dėl salų pervadinimo

Rusija toliau kursto teritorinį ginčą su Japonija dėl Ramiajame vandenyne esančių Kurilų salų. Tokijas pareiškė protestą dėl to, kad Maskva kelioms saloms suteikė rusų generolų ir politikų vardus, antradienį sakė vyriausybės atstovas Jošihidė Suga (Yoshihide Suga). Tai, anot jo, prieštarauja Japonijos pozicijai ir yra „labai apgailėtina", informuoja agentūra dpa.

Rusijos ministras pirmininkas Dmitrijus Medvedevas šeštadienį nurodė suteikti pavadinimus penkioms negyvenamoms Kurilų saloms. Viena sala, pavyzdžiui, ateityje vadinsis pagal generolą Kuzmą Derevjanką, kuris 1945-aisiais Sovietų Sąjungos vardu priėmė Japonijos kapituliaciją. Kita sala pavadinta ilgamečio Sovietų Sąjungos užsienio reikalų ministro Andrejaus Gromykos vardu.

Kurilai yra tarp Rusijos Kamčiatkos pusiasalio ir šiauriausios Japonijos Hokaido salos.

Rusija Antrojo pasaulinio karo pabaigoje užėmė visą salų grandinę. Japonija reikalauja grąžinti pietinius Kurilus. Ginčas dėl salų yra priežastis, kodėl abi šalys ir praėjus daugiau kaip 70 metų nuo Antrojo pasaulinio karo pabaigos nėra pasirašiusios taikos sutarties.

Rekomenduojami video