Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Geriausias miestas gyventi pasaulyje – Viena

Austrijos sostinė Viena jau antrus metus iš eilės tapo miestu, kuriame gyventi geriausia.

„Economist Intelligence Unit“ (EIU) paskelbtas tyrimas apima 140 miestų visame pasaulyje, kurie šimtabalėje sistemoje yra vertinami pagal kelis kriterijus: gyvenimo lygį, nusikalstamumą, transporto infrastruktūrą, švietimą, sveikatos apsaugos ir politinį bei ekonominį stabilumą.

Viena jau antrus metus iš eilės aplenkė Melburną, kuris reitinge karaliavo septynerius metus iki 2018-ųjų. Trečioje, ketvirtoje ir penktoje vietoje atitinkamai rikiuojasi Sidnėjus, Osaka ir Kalgaris.

Viena, gerai žinoma dėl patogaus viešojo transporto, gaivinančio Alpių vandens ir įvairaus kultūrinio gyvenimo, surinko 99,1 balo iš 100, tiek pat, kiek ir pernai.

„Vakarų Europa ir Šiaurės Amerika vis dar yra patys geriausi regionai gyventi“, – sakoma EIU pranešime.

Iš 20 aukščiausių pozicijų Europai atiteko aštuonios, kitas vietas pasidalijo Japonijos, Australijos, Naujosios Zelandijos ir Kanados miestai.

Meilės miestas Paryžius, pernai užėmęs 19 vietą, šiemet smuko iki 25-os dėl praūžusių „geltonųjų liemenių“ protestų, kurių vaizdai pasklido po visą pasaulį.

Pirmą kartą 2019 m. EIU geriausių miestų gyventi reitingo sudarytojai atsižvelgė ir į klimato kaitos poveikį gyvenimo kokybei. Tai lėmė Naujojo Delio ir Kairo smukimą iki 118 ir 125 vietos atitinkamai dėl „prastos oro kokybės, nepatogios vidutinės temperatūros ir nepakankamo vandens tiekimo“.

„Manome, kad problemos, susijusios su klimato kaita, ateinančiais metais vis labiau paveiks gyvenimo kokybės rezultatus, taip pat didės paveiktų miestų skaičius“, – sakė EIU prognozių direktorė Agathe Demarais.

Pastaraisiais metais, tvirtino A. Demarais, gyvenimo kokybė besivystančios ekonomikos šalių miestuose kilo, daugiausia dėl stabilumo ir gerėjančio švietimo bei sveikatos apsaugos. Vis dėlto pakilimui „didelę grėsmę kelia vis prastesnės klimato sąlygos“.

Londonas ir Niujorkas atsidūrė atitinkamai 48 ir 58 vietoje, daugiausia dėl požiūrio į nusikalstamumą, terorizmą ir perpildytą susisiekimo infrastruktūrą.

Miestais, kuriuose blogiausia gyventi, šiemet tapo Karačis, Tripolis, Daka, Lagosas ir, pačioje reitingo apačioje, karo draskomos Sirijos sostinė Damaskas.

Rekomenduojami video