Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaSužinok. Augink atsakingaiKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sužinok. Augink atsakingai
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Europa iškėlė sąlygas Baltarusijai

Europos Parlamentas nepritarė trijų frakcijų siūlymui nesuteikti ES garantijų Europos investicijų banko (EIB) finansavimo operacijoms Baltarusijoje, kol ši šalis nesurengs sąžiningų rinkimų.

„2016 m. rugsėjo 11 d. numatyti visuotiniai rinkimai suteikia galimybę Baltarusijai nutraukti ilgametę nesąžiningų rinkimų praktiką ir gali tapti lemtingu patikrinimu, ar Baltarusijos valdžios institucijos tikrai nori susitaikyti su savo piliečiais ir konstruktyviai bendradarbiauti su Europos Sąjunga, ES garantijos suteikimas šiame etape būtų per ankstyvas ir skubotas“, – buvo sakoma EP Europos konservatorių ir reformistų, Liberalų ir demokratų aljanso bei Žaliųjų frakcijų parengtame rezoliucijos projekte. Jame taip pat buvo raginama užtikrinti, kad Astravo branduolinė elektrinė negalėtų būti finansuojama EIB suteikiamos ES garantijos lėšomis.

Europos Parlamentas tokiai rezoliucijai nepritarė: jos projektą parėmė 278 EP nariai, prieš balsavo 129, o susilaikė 285. Atmesti Europos Komisijos poįstatyminį aktą reikėjo bent pusės visų EP narių pritarimo, t. y., 376 balsų.

Šių metų vasario 15 d. ES Taryba nusprendė nebepratęsti sankcijų 170 asmenų ir trims Baltarusijos bendrovėms, nes pernai rugpjūčio 22 d., kaip reikalavo ES, buvo paleisti visi likę politiniai kaliniai, rašoma pranešime spaudai.

Rekomenduojami video