Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaSužinok. Augink atsakingaiKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sužinok. Augink atsakingai
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Estijoje švenčiama nepriklausomybės diena

Estijoje trečiadienį minimos nepriklausomybės paskelbimo 98-osios metinės. Estija nepriklausomybę paskelbė 1918 metų vasario 24 dieną, tačiau kurti nepriklausomą respubliką kliudė vokiečių okupacija, trukusi iki lapkričio mėnesio.

Po Vokietijos kapituliacijos Pirmajame pasauliniame kare lapkričio 11 dieną savo veiklą atnaujino Estijos Laikinoji vyriausybė, vadovaujama Konstantino Petso.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasveikino Estiją su šia proga. Jos teigimu, Estija ir Lietuva yra bendramintės, jungiamos ištikimybės tiems patiems idealams, ir bendražygės kelyje, sugrąžinusiame į laisvų tautų šeimą.

Estijos nepriklausomybės paskelbimo 98-ųjų metinių proga ministras pirmininkas Algirdas Butkevičius savo ir vyriausybės vardu pasveikino Estijos premjerą Taavi Roivą.

„Siunčiu kuo šilčiausius sveikinimus Jums asmeniškai ir visiems Estijos žmonėms Nepriklausomybės dienos proga. Mes labai vertiname mūsų šalių puikius santykius, pagrįstus abipusiu supratimu ir parama“, – sakoma premjero sveikinime.

Lietuvos Vyriausybės vadovo teigimu, ypač yra vertinamos bendros pastangos sprendžiant iššūkius regioniniam saugumui, taip pat kuriant bendrus strateginius energetikos ir transporto projektus.

„Atsižvelgiant į dabartinę geopolitinę padėtį, stipri vienybė ir artimas dialogas tarp mūsų dviejų tautų tapo svarbesni nei bet kada“, – pažymi premjeras A. Butkevičius.

Rekomenduojami video