Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaSužinok. Augink atsakingaiKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sužinok. Augink atsakingai
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
ES po „Brexit“ referendumo pirmą kartą sėda prie derybų stalo be Britanijos

 Europos lyderiai trečiadienį pirmą kartą susitinka derybų be Didžiosios Britanijos po visą žemyną sukrėtusio britų sprendimo trauktis iš Europos Sąjungos, mėgindami nubrėžti kryptį, kaip judėti pirmyn per šią krizę ir užkirsti kelią tolesniam skilimui.

27-ios bloko valstybės antradienį sutarė suteikti šiek tiek atokvėpio Britanijai, sutikdami, kad šaliai reikia laiko susidoroti su sukrėtimu po „Brexit“ stovyklos pergalės referendume prieš inicijuojant Lisabonos sutarties 50-ąjį straipsnį ir pradedant oficialų pasitraukimo iš ES procesą.

Bloke tvyrant būgštavimams dėl galimo domino kaladėlių efekto – tikėtinų panašių referendumų kitose euroskeptiškose Bendrijos narėse, Vokietijos kanclerė Angela Merkel įspėjo, kad Didžiosios Britanijos vyriausybės vadovas Davidas Cameronas (Deividas Kameronas) negali „rinktis norimų derybų dėl pasitraukimo sąlygų“.

D.Cameronui po antradienio susitikimo parskridus į Londoną, Škotijos pirmoji ministrė Nicola Sturgeon (Nikola Sturdžen) išskrido į Briuselį ištirti dirvos dėl galimybių Škotijai prisijungti prie ES kaip atskiram subjektui.

Škotija praėjusį ketvirtadienį vykusiame referendume triuškinama balsų dauguma pasisakė už tolesnę narystę Bendrijoje, ir kovingai nusiteikusi N.Sturgeon pareiškė, kad ji „pasiryžusi išsaugoti Škotijos santykius su ES ir jos vietą Bendrijoje“.

Tam gali prireikti antro referendumo dėl Škotijos nepriklausomybės. 2014 metais vykusiame plebiscite škotai nubalsavo už pasilikimą Jungtinės Karalystės sudėtyje, tačiau N.Sturgeon pareiškė, kad po „Brexit“ referendumo to laikotarpio Britanijos nebeliko.

N.Sturgeon susitiks su Europos Parlamento pirmininku Martinu Schulzu (Martinu Šulcu) ir Asamblėjos frakcijų vadovais, tačiau nepasimatys nei su Europos vadovu Tarybos pirmininku Donaldu Tusku, nei su Europos Komisijos pirmininku Jeanu-Claude'u Junckeriu (Žanu Klodu Junkeriu).

Antro referendumo dėl Škotijos nepriklausomybės perspektyva kelia grėsmę visos Jungtinės Karalystės ateičiai, visam britų politiniam isteblišmentui dar neatsigavus po „Brexit“ referendumo rezultatų sukelto šoko.

Rekomenduojami video