Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Atskirk pelus nuo grūdų
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
LKBK – mūsų nepriklausomybės šauklys
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
ES padės tiems, kas padeda ukrainiečiams

Europos Komisija paskelbė specialų kvietimą teikti paraiškas pagal techninės paramos priemonę (TPP), kad paremtų pabėgėlius iš Ukrainos po Rusijos invazijos į šalį priimančias ES valstybes nares ir padėtų laipsniškai panaikinti priklausomybę nuo iškastinio kuro iš Rusijos.

ES valstybės narės gali nedelsdamos siųsti Europos Komisijai prašymus dėl techninės paramos stiprinti institucinius ir operatyvinius gebėjimus priimti nuo karo Ukrainoje bėgančius žmones, nurodoma Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje skelbiamame pranešime.

Tai apima pagalbą nacionalinėms valdžios institucijoms pagal laikinos apsaugos sistemą atnaujinti ir paspartinti prieigą prie gyvybiškai svarbių paslaugų, pavyzdžiui, būsto, švietimo, sveikatos priežiūros, darbo vietų. ES valstybės narės gali iki šių metų balandžio 8 d. išsiųsti Europos Komisijai prašymą dėl šios konkrečios paramos.

Taip pat galima prašyti paramos gerinti pabėgėlių iš Ukrainos socialinę ir ekonominę integraciją. Pavyzdžiui, didindama galimybes patekti į darbo rinką, Europos Komisija padės valstybėms narėms sukurti standartizuotą pabėgėlių akademinių kvalifikacijų pripažinimo mechanizmą. ES valstybės narės gali iki balandžio 8 d. išsiųsti Europos Komisijai prašymą dėl šios konkrečios paramos.

Iki balandžio 8 d. valstybės narės gali išsiųsti Europos Komisijai prašymą dar vienai konkrečiai paramai – kuo geriau panaudoti turimas ES lėšas apgyvendinant šeimas ar nelydimus vaikus.

Europos Komisijos parama žadama ir palaipsniui nutraukti ES valstybių narių priklausomybę nuo iškastinio kuro iš Rusijos. Tam reikia nustatyti geriausias nacionalinio, regioninio ir tarpvalstybinio lygmens reformas ir investicijas pagal Europos Komisijos iniciatyvą „REPowerEU“. Taip bus remiamas energijos tiekimo įvairinimas, paspartinamas perėjimas prie atsinaujinančiųjų išteklių energijos ir padidintas energijos vartojimo efektyvumas. ES valstybės narės gali iki kovo 24 d. išsiųsti Europos Komisijai savo prašymą dėl šios konkrečios paramos.

TPP yra pagrindinė Europos Komisijos priemonė, skirta teikti techninę paramą reformoms ES pagal nacionalinių institucijų prašymus. Tai 2021–2027 m. daugiametės finansinės programos ir Europos ekonomikos gaivinimo plano dalis. Ši priemonė sukurta remiantis sėkminga jos pirmtake – struktūrinių reformų rėmimo programa, pagal kurią nuo 2017 m. visose ES valstybėse narėse įgyvendinta daugiau kaip 1 400 techninės paramos projektų.

Šių metų kovo 9 d. Europos Komisija patvirtino 225 naujus projektus, kurie bus remiami pagal TPP 2022 m. metinę programą siekiant padėti ES valstybėms narėms planuoti, rengti ir įgyvendinti reformas, kurios padės kurti modernias ir atsparias viešojo administravimo institucijas, tvaraus augimo strategijas ir atsparią ekonomiką. Daug paramos projektų padeda įgyvendinti nacionalinius ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo planus.

Atsiradus neatidėliotiniems poreikiams, gali būti skelbiami specialūs kvietimai teikti paraiškas pagal TPP. Tai buvo padaryta 2021 m. birželio mėnesį įgyvendinant ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo planus, kuriais suteikiama galimybė pasinaudoti Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo priemone; tas pats daroma šiandien reaguojant į Rusijos invaziją į Ukrainą, pažymi Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje.

Rekomenduojami video