Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaSužinok. Augink atsakingaiKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sužinok. Augink atsakingai
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
„Emigrantai“: nuo emigracijos neatbaidė net kraujo užkrėtimas žuvų fabrike

Paskutinė šio sezono „Emigrantų“ istorija – iš Norvegijos, kasmet vis labiau populiarėjančios šalies tarp laimės ieškančių lietuvių. Pauliui Mikalkevičiui šioje šalyje teko patirti bene didžiausią gyvenimo išbandymą, tačiau ambicingą lietuvį tai tik dar labiau užgrūdino.

Dar mokydamasis mokykloje P. Mikalkevičius svajojo būti geriausias, kopti karjeros laipteliais, uždirbti daug pinigų, – įstojo į infomatikos specialybę Vilniuje. „Jau po pirmo semestro supratau, kad mokytis man nepatinka“, – LRT TELEVIZIJOS laidoje „Emigrantai“ pasakos vyras. „Kodėl neišvykus į užsienį, – sumąstė, – juk ten galima užsidirbti lengviau ir daugiau.“

Pirma jo stotelė – Anglija. Ten lietuvis dirbo oro uoste, skrydžių aptarnavimo skyriuje, pakavo maistą į lėktuvus. Tačiau per porą mėnesių jis suprato, kad šioje šalyje mažai perspektyvų. Gimė mintis važiuoti į Norvegiją: „Tiesiog radau skelbimą, kad ieško darbuotojų žuvų fabrike, galvoju užsidirbsiu, nuvažiuosiu keletui mėnesių“, – apie antrą bandymą emigracijoje pasakoja lietuvis.

Norvegijoje žuvų fabrike dirbę lietuviai puse lūpų pripažįsta, kad nieko baisesnio savo gyvenime nėra patyrę. Paulius neslepia – pradėjo nuo sunkiausių ir baisiausių darbų: „Kroviau žuvis į konvejerį, tai fiziškai sunkus darbas, visą dieną stovėti ir doroti žuvį“. Praėjus dviem savaitėms Paulius sunkiai susirgo – gavo kraujo užkrėtimą. Vietoj greitų, didelių pinigų – itin sunki liga. „Tai buvo rimta ir pavojinga liga, tačiau man pasisekė ir pasveikau. Draudimas ir darbdaviai padengė gydymo išlaidas, o grįžęs į darbą gavau lengvesnes užduotis – tapau fabriko valytoju“, – tęsia P. Mikalkevičius.

Greitai vyras suprato, kad nesvarbu kur, Lietuvoje ar Norvegijoje – mažai ambicijų turinčio žmogaus sėkmė savaime neaplankys. Todėl metė fabriką ir pradėjo ieškoti naujo darbo. Netrukus įsidarbino skardinimo įmonėje. „Aš buvau vienintelis lietuvis, dirbantis su norvegais, supratau, kad įmanoma išmokti kalbą, kad yra neribotos galimybės Norvegijoje“, – laidoje „Emigrantai“ šį antradienį pasakos lietuvis.

Šiandien Paulius dirba dvejuose darbuose, o jo pajamos per mėnesį siekia 5 tūkst. eurų. Vienas – jo svajonių darbas informatikos srityje. Kitas – asmeninis lietuvio verslas: plėvelių klijavimas ant automobilių. Vyras jau dešimtmetį gyvena su savo širdies drauge, kuri iš Lietuvos atvažiavo paskui mylimąjį. Pora gyvena Bergene, mažame gamtos apsuptame namelyje, kurį planuoja parduoti, nes savo rankomis jau statosi kitą, erdvesnį būstą.

Rekomenduojami video