Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaSužinok. Augink atsakingaiKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sužinok. Augink atsakingai
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Ekonominis atotrūkis Rusijoje: milijoniniams miestams pasiekti Maskvą prireiks šimtmečio

Daugiau nei milijoną gyventojų turintys Rusijos miestai pagal ekonominio išsivystymo rodiklius nuo Maskvos atsilieka šimtmečiu, rodo „Strelka Consulting“ biuro tyrimas, kurį cituoja „The Moscow Times“.

„Jei Rusijos miestai ir toliau vystysis tokiais tempais kaip 2010-2017 metais, tada vidutinio dydžio miestas, kuriame gyvena apie milijoną žmonių, tik po 100 metų pasivys Maskvą, vertinant pagal vienam žmogui sukuriamą BVP (bendrąjį vidaus produktą)“, - sakoma „Strelka Consulting“ atliktame tyrime.

Skaičiuojant miestų sukuriamą BVP vienam žmogui, biuras nustatė, kad milijoniniai Rusijos miestai Maskvos išsivystymo lygį pasieks tik 2117 m.

Pasak „Strelka Consulting“, 16 miestų, kurių gyventojų skaičius siekia milijoną ir daugiau, turėtų labiau skatinti smulkų ir vidutinį verslą bei pritraukti investicijas. Tai leistų miestams sparčiau vytis šalies sostinę.

„Turime pradėti į miestus žiūrėti kaip į sisteminių, integruotų investicijų platformas“, - sakė „Strelka Consulting“ vadovas Denisas Leontijevas.

Rekomenduojami video