Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaSužinok. Augink atsakingaiKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sužinok. Augink atsakingai
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Du Belgijos ministrai pasiruošę atsistatydinti dėl klaidų

Du Belgijos ministrai, kritikuojami dėl žvalgybos nesėkmių, sutrukdžiusių užkirsti kelią džihadistų judėjimo „Islamo valstybė“ (IS) pražūtingoms atakoms Briuselyje, ketvirtadienį pripažino padarę „klaidų“ ir pasisiūlė atsistatydinti.

Vidaus reikalų ministras Janas Jambonas ir teisingumo ministras Koenas Geensas (Kunas Gensas) įteikė atsistatydinimo raštus dėl pareiškimų, kad vienas iš Briuselio oro uoste susisprogdinusių mirtininkų – Ibrahimas El Bakraoui (Ibrahimas Bakravis) – sugebėjo praslysti per saugumo tinklą, nors anksčiau buvo suimtas Turkijoje netoli Sirijos sienos ir deportuotas į Nyderlandus.

„Buvo padaryta klaidų Teisingumo ministerijoje ir su (Belgijos) ryšių tarnybos pareigūnu Turkijoje“, – J.Jamboną citavo dienraštis „Le Soir“.

Tačiau premjeras Charles'is Michelis (Šarlis Mišelis) atsisakė patenkinti tų ministrų atsistatydinimo prašymus, pateiktus po to, kai Turkija paskelbė deportavusi I.El Bakraoui ir perspėjo Belgiją, kad jis yra „užsienietis teroristas kovotojas“, bet į tą informaciją nebuvo sureaguota.

Tuo tarpu prokurorai patvirtino, kad Ibrahimo brolis Khalidas El Bakraoui (Chalidas Bakravis) buvo ieškomas dėl terorizmo pagal tarptautinį arešto orderį, išduotą po lapkritį surengtų atakų Paryžiuje, ir kad jis nuomojo butą Belgijos mieste Šarlerua, naudotą išpuolius Prancūzijos sostinėje organizavusios džihadistų kuopelės.

Belgija ketvirtadienį sumažino teroro išpuolių pavojaus lygį iki antrojo aukščiausio, praėjus dviem dienoms po atakų Briuselyje, bet kariai tebebudėjo prie svarbių sostinės objektų, gatvės buvo baugiai ištuštėjusios, o viešojo transporto sistema pavakare vėl buvo uždaryta.

Tuo tarpu Europos Sąjungos teisingumo ir vidaus reikalų ministrai susirinko Briuselyje į nepaprastąjį susitikimą, demonstruodami solidarumą su Belgija ir planuodami veiksmus, turinčius sumažinti džihadistų keliamą grėsmę Europoje.

„Tos atakos nebuvo netikėtumas“, – sakė ES vidaus reikalų komisaras Dimitris Avramopulas (Dimitris Avramopoulos), ragindamas Bendrijos nares įgyvendinti planus dalytis informacija apie visų lėktuvų keleivių tapatybę.

Rekomenduojami video